Zateplení objektu má své výhody a nevýhody

Zateplení objektu má své výhody a nevýhody



V dnešní době se zateplují rodinné domy, ale také bytové domy. Trend, který je na vzestupu, protože vede ke snížení provozních nákladů nemovitostí. Ne nadarmo tento směr podporují i vlády různých zemí prostřednictvím dotací. Se zateplením jako takovým se můžete setkat ve dvou podobách. Je to vnější zateplení a vnitřní zateplení. Každé z nich má své výhody a nevýhody.

Poznejte klady a zápory vnějšího zateplení

Když se řekne vnější zateplení, můžete se spolehnout na to, že zdivo jako takové je víceméně v teple. To znamená, že není ovlivňovány špatným počasím a přílišnými výkyvy teplot. Samotné realizace neovlivní osoby žijící uvnitř a podstatně lépe se touto metodou minimalizují jakékoliv tepelné ztráty. S pomocí vnějšího zateplení zároveň docílíte větší akumulační schopnosti rodinného či bytového domu.

Na druhou stranu se připravte na to, že taková realizace bude vyžadovat lešení kolem celé nemovitosti. Zaizolovat musíte kompletně všechny stěny, nejenom jejich části. Jedině tak docílíte pozitivního výsledku. Jako negativum lze zmínit i vyšší pořizovací náklady.

V čem spočívají pozitiva a negativa vnitřního zateplení?

U vnitřního zateplení se nemusíte zabývat vnější fasádou, což někdy oceníte, když ji máte téměř jako novou. Práce je možné provádět bez ohledu na počasí, nepotřebujete lešení a činnost si můžete rozložit na etapy. Jednoduše zateplíte místnost po místnosti.

Vnitřní způsob zateplování s sebou však přináší i patřičná rizika. Snížíte akumulační schopnost zdiva, které mimochodem může promrznout také zvenčí. Dále se nabízí nežádoucí kondenzace vlhkosti a tím pádem i vznik plísní. Vzhledem k tomu, že izolujete vnitřní stěny, připravujete se o prostor v interiéru. Je tedy na každém majiteli nemovitosti, jaký způsob zateplení zvolí. Zda je pro něj lepší vnitřní nebo vnější zateplení objektu.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*