Jakou zvolit střešní krytinu?

Jakou zvolit střešní krytinu?Střecha je základem každého objektu. Stavební prvek, který zabraňuje nechtěnému protékání vody dovnitř, čím samozřejmě dochází i ke znehodnocování nemovitosti. Střešní krytiny nabývají v současné době bezpočtu podob. Stačí pouze vědět, o jaký styl střešních tašek máte zájem.

Hlavní odlišností jednotlivých produktů bude samotný výrobní materiál, jeho barevné provedení, tvar a velikost. Pojďme se společně podívat na ty nejpoužívanější typy střešní krytiny.

Betonové a pálené tašky

strechaDva pravděpodobně nejvyhledávanější materiály vůbec. Pálená taška patří k naprosté tradici a přináší velkou barevnou škálu nejrůznějších vzorů, jež mohou korespondovat s dalšími prvky vaší nemovitosti.

Betonové tašky se pyšní svojí dlouhou životností, na rozdíl od těch pálených si však žádají skutečně kvalitní a bytelné provedení krovové části. Na oplátku vám zajistí dostatečnou mrazuvzdornost, pevnost a minimální nasákavost.

Pokud jde o pořizovací náklady, vítězí v tomto ohledu betonová taška. Rozdílnosti lze očekávat i v případě povrchových úprav, jako je glazura či engoba.

Asfaltové šindele

Jestliže lpíte na nízké ceně a minimálních nárocích na údržbu, mohou se do vašeho hledáčku dostatek také asfaltové šindele. Ty se vyjímají svým specifickým tvarem a zajímavou barevností. Výjimkou ale nejsou ani odnože, jako je plastová šindel nebo vláknocementové desky.

Štípaná břidlice

Jestliže vyžadujete skutečně osobitý a tradiční vzhled střešní krytiny, možná byste se měli zaměřit na štípanou břidlici, jejíž design je samozřejmě vykoupen vyšší cenou. Ta je však dobrým izolantem, jenž odolává silným mrazům a zároveň přináší unikátní izolační vlastnosti.

Střešní krytinu není radno podceňovat, protože jde o stavební prvek s požadavkem na dlouhou a bezproblémovou životnost. Ostatně i proto výrobci těchto produktů nabízí záruky přesahující 20 let.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:pal2iyawit)
1 komentář u článku “Jakou zvolit střešní krytinu?”

  1. Petr Slavík // 5.2.2018 v 10:53 // Odpovědět

    Podle mě pálená nebo betonová střešní krytina je ideální volba. Betonová je více tvárná. Pálená je držák a ověřená klasika. Dle mého názoru jsou nejvíce problematické třeba plechové střešní krytiny, protože ty spojové části jsou náchylné na korozi a jsou méně odolné a bohužel se jim nedá vyhnout.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*