Co obnáší rekonstrukce bytového jádra?

Co obnáší rekonstrukce bytového jádra?Rekonstrukce bytového jádra představuje poměrně výrazný zásad do bydlení. Týká se především starších panelových bytů, které jsou vybaveny ještě pradávným umakartem. Ten samozřejmě není věčný a po čase si žádá adekvátní náhradu.

Pakliže vás čeká rekonstrukce bytového jádra, určitě se připravte na několik stavebních procesů, jejichž délka trvání může u solidní a zkušené firmy trvat maximálně do deseti dnů. V lepším případě jen polovinu. Během modernizace je totiž byt vystaven velkému množství prachu a nečistot.

Co vás čeká v rámci rekonstrukce?

rekonstrukce bytoveho jadraIdeálním řešením je bezpochyby varianta na klíč. Vše provede jediná firma a vy se nemusíte o cokoliv starat. Zrealizovány vám budou pravděpodobně tyto úkony.

  • Demolice původní bytového jádra a odvoz suti
  • Vyzdění nového jádra, obvykle za pomoci ytongu
  • Nové rozvody elektřiny, vody a kanalizace
  • Usazení sanitární techniky, obkladů a dlažby
  • Začištění výsledného stavebního díla

V průběhu rekonstrukce bytového jádra máte celou výstavbu plně v rukách, tudíž můžete dělat nejrůznější zásahy oproti základnímu návrhu. Ten bývá u profesionální společnosti zhotoven ve 3D vizualizaci. Díky ní si uděláte větší představu o celkové podobě nové koupelny a toalety.

Jaké jsou typy bytových jader?

Existuje samozřejmě několik odlišných dispozic panelových domů. Obvykle se lze setkat s rekonstrukcí bytového jádra ve tvaru písmene T, H, E nebo F. Často sousedí hygienické prostory i s kuchyňským koutem, proto je někdy na zváženou, zda neprovést modernizaci kompletní a nezaměřit se také na tento sektor.

Cena rekonstrukce bytového jádra

Každého potenciálního stavitele bude určitě zajímat také finanční stránka tohoto procesu, pakliže bude realizován odbornou společností. Zmodernizování těchto prostor se pohybuje od 110 000 Kč výše, a to v závislosti na vašich potřebách ohledně vybavení.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:criminalatt)
1 komentář u článku “Co obnáší rekonstrukce bytového jádra?”

  1. Díval jsem se různě po internetu na rekonstrukce bytového jádra a je to opravdu dražší záležitost. Posílal jsme i poptávky asi na 3 firmy a vše bylo od 160 000 výše.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*