Kvalitní plachty na bazén a spolehlivé zakrytování pergoly

Kvalitní plachty na bazén a spolehlivé zakrytování pergolyZahradní bazén představuje dokonalý odpočinek a slyšet dětský smích v případě, že si děti plnými doušky užívají vodní radovánky je přece pro každého rodiče to nejlepší. Je třaba se ale také náležitě starat o čistotu vody v bazénu. Jinak si žádné vodní radovánky člověk neužije a léto stráví čištěním nejen celého bazénu, ale především vodní hladiny. Každý by chtěl nejen ušetřit čas, ale i rodinný rozpočet. Vhodným řešením je v takovém případě pořídit si kvalitní plachtu na bazén, které má mnoho funkcí, ale stejně tak je tomu i v případě zahradního altánku nebo pergoly. I v takovém případě jsou takové ochranné plachty spolehlivým řešením.

Bazénové plachty a jejich výhody

Jestliže tedy majitel zahradního bazénu uvažuje o spolehlivé ochraně bazénu, nabízí se mu zde možnost pevného a pojezdového zakrytování třeba z polykarbonátu nebo si může pořídit pevnou a jednoduchou plachtu na bazén. Obě varianty splňují účel, ale je tady malý rozdíl. Pevné zakrtování je daleko dražší, je těžké a údržba není také zrovna jednoduchá. Bazénové plachty mají mnoho výhod, které se investorům jistě budou zamlouvat. Je to tedy především nízká cena,ochrana před nečistotami z okolí, snadná údržba, jednoduchá manipulace a možnost několika druhů plachet. Dále je třeba také zmínit i to, že díky bazénovýmplachtám se rovněž šetří i bazénová chemie, která je potřebná pro správnou údržbu vody. Voda v bazénu se odpařuje pomaleji a tím šetří právě potřebnou bazénovou chemii.

Druhy bazénových plachet

Jaké druhy bazénových plachet lze na trhu najít? Plachty nejenže chrání vodu před znečištěním, ale mohou také vodu v bazénu ohřát o několik stupňů. Jde o solární plachty, které jsou vyrobeny ze speciálního materiálu a pomocí slunečních paprsků se voda může ohřívat prakticky zdarma. Zimní plachty zase jsou vyrobeny z pevného a odolného materiálu, který musí dobře odolat nízkým mrazivým teplotám. Bezpečnostní plachty jsou vyztuženy speciálními ocelovými lanky nebo jinými výztužemi, které zabraňují nechtěnému pádu do vody.

Jak je to se zakrytováním pergoly

Boční strany altánků a pergol se mnohdy také hodí dobře zakrytovat. Je to zejména z důvodu spolehlivé ochrany před nepříznivým počasím, ale právě proto jsou tyto plachty realizovány. Déšť, vítr nebo dokonce i první marzík nezkazí náladu všem rodinným příslušníkům, kteří se sejdou na odpolední kávě právě v zahradním altánku. Tyto plachty jsou pevné a dobře odolávají právě povětrnostním podmínkám, mohou být dokonce různě barevně tónované a napomáhají tak tlumit sluneční paprsky.

Profesionální firmy

Najít takovou odbornou firmu nemusí být zrovna jednoduché, ale trh služeb dnes nabízí celkem široké možnosti. Existují firmy, které mají ve svém portfoliu služeb velmi kvalitní nabídku pevných bazénových plachet, ale i montáž kvalitího zakrytování pergoly. Některé firmy také nabízejí odborné poradenství a konzultaci, které jsou většinou zdarma. Takže určitě stojí za to se poradit.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*