Bezpečnost je vždy na prvním místě

Bezpečnost je vždy na prvním místěNa začátku každého produktu stojí jednoduše nápad, který se zrealizuje do takové podoby, která bude přínosem pro uživatele, případně pro celý podnik.

Bezpečnost na prvním místě

Každý zaměstnavatel musí zajistit na pracovišti takové podmínky, aby bylo místo bezpečné a přitom zaměstnanci mohli vykonávat své pracovní povinnosti. Poté i malý sloupek dokáže ovlivnit bezpečnost na pracovišti nebo jinou potřebnou ochranu. Předně na takových místech, kde se jezdí s vysokozdvižným vozíkem nebo jinou technikou. Je to nejjednodušší ochrana, která upozorní řidiče, že je v nebezpečné zóně. Jedná se o vratný parkovací sloupek, který poslouží k tomu, že při nárazu se nezlomí, ale na druhou stranu dostatečně upozorní na sebe a rovněž na prostory, kterým je třeba se rozhodně vyhnout.

Kam jej lze nainstalovat?

V podstatě se dá umístit absolutně všude. Připevní se pevnými šrouby a bude sloužit jako upozornění, že tato zóna se nesmí překročit. Sice náraz bude dostatečně hlasitý, ale nepoškodí se tím ani vozidlo, vozík či jiný prostředek, kterým se přepravuje materiál a rovněž zůstane bez újmy i bezpečnostní sloupek.

  • Může být instalován na parkoviště, do pracovních hal nebo i skladů, kde je třeba technikou skládat materiál.
  • Využití nalezne i v nakládacích zónách, kdy dodávka, větší nákladní vozidlo nebo i kamion musí najet k nakládací rampě. Náraz do vratného sloupku upozorní řidiče, že je tato vzdálenost dostatečná na náklad nebo složení materiálu či zboží.
  • Sloupky kickback lze umístit i na pracoviště, kde se pohybují zaměstnanci a tím je jim zajištěna ochranná zóna pro pohyb.

Možností je skutečně mnoho a jak se zdá, tak tato investice má skutečně smysl. V podstatě slouží k ochraně jak osob, tak majetku a to jak firemního, tak v podstatě vlastního. Při správném navržení rizikových zón se rozhodně sníží riziko úrazu nebo jiné újmy. Častokrát je třeba zóny oddělit i větším zabezpečovacím prostředkem, kterým může být celá větší zábrana, která pracuje na stejném principu jako vratné sloupky. Je celkem logické, že tímto projektem se podstatně sníží pracovní úrazy či škody na majetku a zboží, což již stojí za úvahu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*