Výhody a nevýhody dřevěných podlah

Výhody a nevýhody dřevěných podlahlppicture / Pixabay" />Dřevěné podlahy jsou podlahovým materiálem, který je spojen s velice překrásným přírodním vzhledem. Nežli se však rozhodnete investovat do takové podlahy, měli byste znát její výhody a nevýhody.

Výhody dřevěné podlahy

V první řadě to bude určitě dlouhá životnost tohoto materiálu. S tím zároveň souvisí i celkové vlastnosti dřeva. Spolehnout se můžete na pevnost, odolnost a zároveň celkovou stálost. Dřevěná podlaha se vám bude snadno udržovat, protože na ni nejsou v tomto směru kladeny žádné větší nároky.

Ve výčtu pozitivních věcí by šlo samozřejmě pokračovat. Dřevěné podlahy jsou antialergické a ekologické. Představují v podstatě dokonalou tepelnou izolaci a zároveň je můžete v případě jakéhokoliv poškození velice rychle a pohodlně zrenovovat.

Nevýhody dřevěné podlahy

Na druhou stranu se připravte i na odvrácenou tvář tohoto podlahového materiálu. Je to například vyšší pořizovací cena, jíž se rozhodně nevyhnete.  Počítejte s tím, že u dřevěné podlahy hrozí o něco větší riziko mechanického poškození než u kterékoliv jiné. Navíc, dřevo je přírodním materiálem, jež neustále pracuje.

Pozor byste si také měli dát při použití podlahového vytápění a na vyšší vlhkost v prostorách, kam chcete dřevěnou podlahu umístit.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*