Laminát, vinyl nebo dřevo. Jak vybrat tu správnou podlahu?

Laminát, vinyl nebo dřevo. Jak vybrat tu správnou podlahu?Pexels / Pixabay" />Podlaha je nedílnou součástí jakéhokoliv interiéru. Doplněk, který je jasně viditelný a mnohdy by nám měl sloužit spoustu dlouhých let. I s přihlédnutím k těmto věcem je třeba vybírat konkrétní výrobní materiál. V současnosti máte samozřejmě na výběr, a to ze tří nejpopulárnějších povrchů, s nimiž se váží nejrůznější vlastnosti.

  • Laminátová podlaha
  • Dřevěná podlaha
  • Vinylová podlaha

Laminátová podlaha

Pokud se rozhodnete pro laminátovou podlahu, určitě ušetříte. Tento typ podlahové krytiny patří k těm levnějším. V její prospěch vypovídá určitě pevnost, odolnost, ale také snadná udržovatelnost. U laminátu máte tu výhodu, že i při silnějším slunečním záření skrze okna nebude docházet k blednutí a k podobným neduhům. U laminátových podlah je příjemná i odolnost vůči tlaku a to, že ji můžete použít v souvislosti s podlahovým vytápěním.

Dřevěná podlaha

Příznivci přírodních materiálů pravděpodobně nesáhnou po laminátu, ale po dřevu. To se vyznačuje dokonalým vzhledem. Připravit se však musíte na trochu vyšší investici a mnohdy i náročnější údržbu. Dřevo se také nehodí do každého interiéru. Například ne tam, kde je příliš velká vlhkost.

Na druhou stranu máte možnost případné renovace dřevěné podlahy, a to za pomoci pouhého přebroušení a opětovného nalakování. Dřevo navíc působí velice příjemným a útulným dojmem.

Vinylová podlaha

Vinyl je v poslední době velice oblíbený, a to nejenom kvůli tomu, s jakou věrohodností dokáže napodobit skutečné přírodní materiály. V jeho prospěch hovoří také voděodolnost, příjemný pocit při došlapu, možnost kombinace s podlahovým vytápěním a zvýšená odolnost proti poškrábání. To řadí vinyl do kategorie velice univerzálních podlah, jež můžete využít skutečně do libovolných interiérových prostor.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*