Nepodceňujte výběr zahradního nábytku

Nepodceňujte výběr zahradního nábytkuPříjemné posezení na terase či pergole. Popíjení šálku lahodné kávy a výjimečný komfort s výhledem do zahrady. Tak nějak si svá rána, odpoledne a večery představuje spousta majitelů nemovitostí. Abyste však docílili tohoto unikátního stavu, budete k tomu potřebovat i kvalitní zahradní nábytek.

Produkty, které vám poslouží jak ke stolování, tak k pohodlnému sezení. Výběr je v této oblasti poměrně zajímavý, stačí pouze znát své osobní priority.

  • Plastový zahradní nábytek
  • Dřevěný zahradní nábytek
  • Kovový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek

zahradni nabytekJde pravděpodobně o nejekonomičtější variantu. Ta se snadno udržuje a nevyžaduje jakoukoliv speciální péči. Vytýkána může být možná trochu menší nosnost některých výrobků nebo celková životnost.

Pakliže totiž necháte plastový nábytek neustále na slunci, může postupem času dojít k „vyšosování“ barvy.

Dřevěný zahradní nábytek

S ním do svých zahradních prostor přinášíte především kus přírody. Materiál, jenž zapadne do jakékoliv zeleně. Jeho estetické předpoklady jsou ale vykoupeny poměrně náročnější údržbou, kterou tvoří pravidelné nátěry odpovídajícího typu.

Se samotným dřevem do určité míry souvisí také proutěná varianta, mnohdy označovaná, jako ratanová. Exotika, jež může mít dokonce spoustu barevných podob.

Kovový zahradní nábytek

I když se může zdát, že kov nepatří zahradu, je to velká mýlka. Kovový zahradní nábytek představuje elegantní, ba dokonce luxusní řešení, o jehož bytelnosti není třeba jakkoliv zdlouhavě diskutovat.

Počítat musíte s trochou údržby, aby vám jednotlivé díly za přispění nevhodného počasí nezačaly postupně rezivět. Mnohem praktičtější bude hliníková verze. Ta je samozřejmě vykoupena i vyšší cenou. Originálnímu a působivému vzhledu však učiníte za své, o tom nemějte žádných pochyb.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:David Castillo Dominici)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*