Vhodný typ podlahové krytiny

Vhodný typ podlahové krytinyPodlaha je nedílnou součástí každé nemovitosti. Poměrně výrazná část interiéru, která je bezpochyby nepřehlédnutelná a na níž člověk tráví většinu svého času. Pokud se zrovna zamýšlíte nad tím, jaký typ podlahové krytiny zvolit, představíme vám nejběžnější materiály, včetně jejich pozitivních či negativních vlastností.

V produktovém portfoliu mnohých společností objevíte následující.

  • Dřevěné podlahy
  • Laminátové podlahy
  • Vinylové podlahy
  • Keramika a dlažba

Dřevěné podlahy

podlahova krytinaMateriál působící pravděpodobně nejpřírodnějším dojmem. Ten je však vykoupen vyššími pořizovacími náklady. Uklidňují vzhled a vynikající izolační vlastnosti podtrhují dostatečnou odolnost. Počítat ale musíte s trochou větší péče, jež může spočívat v impregnaci nebo penetrování.

Laminátové podlahy

Dlouhodobě prověřená ekonomická varianta dřevěné podlahy. Laminátové podlahy se skládají hned z několika vrstev. Větší pevnost a odolnost zaručuje stále stejný a nepoškozený vzhled. Dnes se dokonce nemusíte omezovat ani počtem dekorů, jichž je skutečně přehršel. Od přírodních imitací, až po jednobarevné vzory.

Vinylové podlahy

Produkt sklízející úspěch především v posledních letech. Syntetický výrobní materiál je zárukou vysoké voděodolnost. Proto je možné vinylové podlahy aplikovat také do koupelny či kuchyně. Povětšinou jsou prodávány v pásech, které se lepí. Působí měkce a teple na omak. Vhodná varianta pro podlahové vytápění.

Keramická dlažba

Největší výsadou této podlahové krytiny je bezpochyby snadná udržovatelnost a odolnost proti vodě. Elegantní vzhled je však vykoupen chladným dojmem na dotek. Kvůli tomu se využívá spíše v technických místnostech, koupelnách nebo kuchyních. Kromě interiérové keramické dlažby samozřejmě existuje také ta exteriérová.

Mezi další používané typy podlah lze zařadit například linoleum, korek a koberec.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:sumetho)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*