Připravte se na podzim

Připravte se na podzim

Podzimní počasí je již v plném proudu a většina majitelů zahrad a venkovních zatravněných ploch by se na toto období měla řádně připravit. Na přetřes přichází spousta činností, které je třeba provést ještě před začátkem zimy.

K ruce vám přijde například drtič větví, jež se povětšinou nakupí z nejrůznějšího odřezávání a zastřihávání stromků. Tento výrobek je pravděpodobně asi tou nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak se zbavit větví, aniž byste je museli pálit na zahradě.

Odřezejte odumřelé větve

Nežli vložíte větve do drtiče, je zapotřebí provést jejich bezpečné a pohodlné odřezání. K tomu vám poslouží ruční pila, popřípadě ta motorová. Stromky je třeba zařezávat s patřičnou znalostí této tématiky, abyste je zbytečně nepoškozovali. U nepotřebného roští si nemusíte lámat hlavu.

Upravte trávník před zimou

V okamžiku, kdy se zbavíte nechtěných větví, zazimujete bazén a přikryjete některé rostliny kvůli nadcházejícímu mrazu, je nejvyšší čas pustit se do údržby trávníku. Nemáme na mysli žádné sekání, nýbrž správné načechrání půdy.

K tomuto úkonu si pořiďte praktický kultivátor, s nímž docílíte dokonalého anglického trávníku. Obnovíte starou zeleň, jež na jaře dostane zcela novou a lepší podobu.

Kde zakoupit nářadí pro podzimní práce?

Jestliže jste některé z výše uvedených činností doposud neprováděli, s největší pravděpodobností nebudete disponovat odpovídající výbavou. Tu lze aktuálně pořídit za výjimečné ceny, což dokazuje například specialista na tento sortiment, jímž je internetový obchod www.jadal.cz.

V jeho podání máte na výběr z mnoha modelových řad a variant provedení, které budou vyhovovat vašim potřebám a celkovému rozsahu plánované práce. Nepodceňujte podzim a pusťte se do údržby, jež se kladně projeví v jarním období, a vy docílíte jedinečné podoby své zahrady.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*