Zima je ideální k revizi vodáckého vybavení. Využijte ji

Zima je ideální k revizi vodáckého vybavení. Využijte jiMožná nejste zrovna plánovací typ a spíše si užíváte kouzla okamžiku. A svoji dovolenou na vodě začínáte plánovat až v okamžiku, kdy na ni vyrážíte? Není to úplně zavrženíhodný způsob. Určitě si díky němu užijete spoustu dobrodružství, které může být ale občas dosti krkolomné. Co když jednou přípravu nepodceníte a začnete s ní včas? Klidně už v zimě? Uvidíte, že i vodácký výlet může být relaxací a nemusí při něm jít vždy o život, protože jste zapomněli důležitou věc.

Pro zopakování – výbava na vodu

Než se vydáte na řeku, ujistěte se, že máte veškeré potřebné vybavení. Dvouplášťový stan je na vodáckých a kempinkových výpravách nezbytností. Ten vás ochrání před přírodními živly, ať už vás vaše cesta zavede kamkoli. Nezapomeňte si s sebou vzít také spací pytel a karimatku, abyste mohli v noci pohodlně spát. Budete také potřebovat kvalitní nepromokavé boty speciálně určené pro kempování. Boty do vody s plnou špičkou (neopreny, staré tenisky…), sandály, pantofle, žabky nebo crocsy nejsou vhodné. Vezměte si s sebou oblečení do teplého počasí, jako jsou plavky, kraťasy/sukně/šaty a trička, a v případě potřeby také pokrývku hlavy. A nakonec nezapomeňte na nepromokavou bundu nebo pláštěnku, kdyby náhodou vaše volné dny propršely. V půjčovně lodí na Lužnici vám doporučí také repelent proti komárům, pokud vyrážíte na řeku v horkém létě.

Kontrola. Jak jste na tom?

Máte všechno? Pokud ne, je právě zima tím nejlepším obdobím, kdy si to můžete opatřit. Ceny kempingového a vodáckého vybavení jsou na nejnižší úrovni, a zároveň máte dost času na to, popřemýšlet o tom, co budete potřebovat. Při revizi svého vodáckého vybavení můžete zároveň začít plánovat i letní anebo jarní výlet na vodu. Podle ceníku půjčovny lodí na Lužnici je nejvýhodnější vyrazit na vodu v květnu.

Na vodu na jaře? No jasně

Jarní vodácké výlety mají svá pro a proti. Nemusíte se sice prodírat davy turistů a bojovat o každý kousek volné hladiny, ale měli byste si dopředu ověřit také aktuální sjízdnost řek v ČR, protože některé řeky mohou být po jarním tání rozbouřené. Také vás čeká chladnější počasí, kterému je potřeba přizpůsobit své vybavení, a vybírat je vhodné spíše kratší trasy. V chladném počasí byste si po týdnu na vodě uhnali tak leda chřipku.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*