Nábytek odpovídající danému stylu

Nábytek odpovídající danému styluSnaží se zařídit si domácnosti a rádi byste docílili komplexního a dobře vypadajícího výsledku? Pak se při nákupu nábytku a bytových dekorací snažte držet příslušného stylu. Těch je mimochodem více než dost. Záleží na tom, v čem se aktuálně zhlédnete. Inspiraci můžete čerpat v následujících řádcích.

Moderní nebo venkovský styl?

Pokud spadáte do kategorie příznivců moderního bydlení, možná vás osloví minimalismus. V jeho případě asi nebudete pořizovat tolik věcí. Na druhou stranu i to málo může být založené na moderních a designově nadčasových detailech. Popřípadě dáte zelenou industriálnímu stylu, který je typický pro velké prostory, půdní nadstavby a podobně. V jehož případě vede cihla, kov, trubky a další prvky tohoto typu.

Opakem moderního žití je venkovský styl. U něj převládá hlavně dřevo zakomponované všude možně. V podleze, nábytku, ale také ve stropu, například v podání dřevěných trámů. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. Venkovní styl navíc nemusí být součástí jen venkovního žití, ale také toho městského.

Jaké další styly můžete vyznávat?

Inspiraci můžete hledat i ve vintage stylu. Ten cílí spíše na starou dobrou klasiku a osobitost. Oslovit by vás mohl i provensálský styl díky své čistotě a neutralitě. Cílit budete na spoustu květinových vzorů, přičemž nejvíce bude převládat typická levandule. Podobným style je ten skandinávský, s pomocí něhož vytvoříte skutečně útulnou a komfortní domácnost.

Na druhou stranu, bytová architektura nezná mezí, takže ani vy se nemusíte omezovat. Dokazuje to kupříkladu hygge styl, art deco nebo retro styl. Každému vyhovuje něco trochu jiného a podle toho by si měl zařídit domácnost. Ta se totiž musí v první řadě líbit vám. Musí jít o místo, kam se budete těšit a kde si budete užívat své osobní relaxace se vším všudy. Tak neváhejte a pusťte se do vybavování.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*