Výběr kachlových kamen od A až do Z

Výběr kachlových kamen od A až do ZUvažujete o pořízení kachlových kamen do své domácnosti, ať jde o moderní interiér nebo stylovou chalupu? Pak byste si měli při výběru vhodného produktu pohlídat několik důležitých parametrů. Kachlová kamna jsou schopna přinášet nejenom dostatek požadovaného tepla, ale zároveň přináší i nepřehlédnutelnou součást interiéru.

Co všechno byste měli vědět?

Pomyslným odrazovým můstkem je fakt, zda budou kachlová kamna plnit roli hlavního zdroje tepla nebo půjde pouze o doplňkový zdroje tepla. V první případě se totiž vyplatí uvažovat o kachlových kamnech s výměníkem. Ty jednoduše připojíte na teplovodní soustavu v nemovitosti a budete tak schopni vytápět všechny místnosti.

Jedním z důležitých technických parametrů je pochopitelně výkon, popřípadě výkon do vody. Jestliže si ho nedokážete spočítat svépomocí na základě velikosti místnosti a radiátoru, poraďte se raději s odborníky. Poddimenzovaný nebo naopak předimenzovaný výkon je určitě špatně. Při výběru kachlových kamen neopomínejte ani na vybudování externího přívodu vzduchu pro lepší spalování a také na odpovídající průměr odvodu spalin.

Design je pomyslnou třešničkou na závěr

Jen co přenesete přes volbu těch správných technických parametrů, vyrojí se před vámi dostupná produktová nabídka kachlových kamen odpovídajících vašim potřebám. Nyní je nejvyšší čas zaměřit se na výsledný vzhled. U krbových kamen tohoto typu se můžete setkat s různým typem konstrukce, jehož vnějším pláštěm jsou pak kachle. Ty mohou nabývat nejenom odlišný velikostí, struktury, ale i výsledné barvy. Kachlová kamna tak budete schopni dokonale sladit s interiérem, popřípadě z nich uděláte nepřehlédnutelnou přednost místnosti.

Jejich největším benefitem bude fakt, že i po vyhasnutí ohně budou ještě dlouhou dobu poskytovat do prostoru sálavé teplo. A to se určitě vyplatí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*