Izolace je u anhydritových podlah hodně důležitá

Izolace je u anhydritových podlah hodně důležitáČeká vás realizace anhydritové podlahy? Potom byste měli myslet i na ty nejmenší detaily. Mezi ně patří například izolace. Pojem, za kterým se skrývá hned několik významů, a především odlišných typů izolací. My vás s nimi v následujících řádcích podrobněji seznámíme.

Věnujte pozornost každému typu izolace

Izolace jako taková má ve spojení s anhydritem svůj význam. Když zvolíte tu správnou, posunete vlastnosti tohoto materiálu na vyšší úroveň a jednoduše nebudete znehodnocovat tuto část bydlení. Pomyslným odrazovým můstkem je vhodné vyhotovení hydroizolace základové desky. Její kvalitní provedení se promítá do dlouhé životnosti celé podlahy. Následně byste měli znát rozdíly mezi dvěma typy izolací.

  • Tepelná izolace
  • Kročejová izolace

Dobře zvolená tepelná izolace je tím, co potřebujete. Právě s pomocí ní dochází ke zvyšování tepelného odporu. Ve výsledku tak snižujete tepelné ztráty vaší nemovitosti. Důležitá je také volba správné výšky této izolace. Obvykle se sekáte s tloušťkou 10 až 15 cm. Pokud se rozhodnete realizovat pasivní dům, tloušťka bude dvojnásobná. Když narazíte na výraz kročejová izolace, bude se jednat o snížení kročejového hluku. Tento typ izolace používejte jen tam, kde je to nezbytné. Například nad garáží nebo sklepem ztrácí svůj smysl.

Izolaci řešte u každého typu nemovitosti

Ať už se vaším cílem stane dřevěný srub nebo klasická zděná stavba, izolaci je třeba nepodceňovat za žádných okolností. S jejím správným návrhem by vám měl pomoci už samotný projektant domu, popřípadě vhodnou volbu konzultujte s odborníkem na slovo vzatým. Tím je například realizátor anhydritové podlahy s letitými zkušenostmi. Více informace souvisejících s anhydritovými podlahami a izolacemi můžete nalézt na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz. Tam se dozvíte vše podstatné a můžete si dokonce objednat samotnou službu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*