Zajímá vás bydlení ve srubu? Přečtěte si jeho výhody a nevýhody

Zajímá vás bydlení ve srubu? Přečtěte si jeho výhody a nevýhodySruby se v posledních letech dostávají do kurzu, především ty kanadské. A není se čemu divit. Volí je hlavně přírodně zaměření lidí, kteří se chtějí obklopovat dřevem. To však není jediná výhoda, kterou vám tento typ stavby může přinést. Jestliže o něčem podobném také uvažujete, přinášíme soubor kladů a záporů srubové stavby.

Výhody kanadského srubu

Pokud se na dům jako takový podíváme z estetického hlediska, tak právě design se může stát výhodou číslo jedna. Jde bezesporu o netradiční a tolik rozšířený typ nemovitosti. Co se týče interiéru, nemusí se jednat o tradiční bydlení, ale i o to moderní. Srub zkrátka lze koncipovat jakkoliv, o tom není nejmenších pochyb.

Velice příjemná je také rychlost výstavby, kdy můžete začít bydlet během pár měsíců. Vliv na to má primárně to, že srub vzniká cestou bez mokrých procesů. To se mimochodem promítá i do budoucího žití. Plísně a podobné neduhy vás v tomto směru nebudou omezovat. Srub jednoduše dýchá. Při použití přírodních izolačních materiálů navíc získáte dostatečnou izolaci a tím pádem snížíte náklady na samotné vytápění.

Má srub nějaké nevýhody?

Stejně jako každá stavba, i srub se pyšní jistými nevýhodami, které však nemusí vadit každému. V tomto ohledu je to skutečně individuální. Když dáte přednost kanadskému srubu s ryzí kulatinou, musíte s ní počítat také uvnitř. Na to je vhodné myslet při realizaci nejrůznějších zásuvek a podobných věcí. Dodatečné práce jsou totiž zbytečně komplikované.

Připravte se na to, že srub je tvořený ze dřeva. To znamená, že bude stále pracovat a občasné praskání nebude ničím neobvyklým. A to jak ve dne, tak v noci. Při prvním nastěhování ještě trochu vyčkejte s finálními úpravami některých částí domu, protože jak je známo, kanadský srub si nějaký čas sedá, takže dojde k drobným změnám v rozměrech. To je ale z pohledu negativ asi vše.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*