Pojištění domácnosti a majetku není to samé! Rozdíl je dobré znát!

Pojištění domácnosti a majetku není to samé! Rozdíl je dobré znát!I když to na první pohled vypadá stejně, pravda je zcela opačná. Pojištění majetku a domácnosti lidé velmi často mylně považují za jedno a to samé. Pravda je, že se jedná o dvě různé pojistky a rozdíl je před jejich uzavřením rozhodně nutné znát. V tomto článku se proto na hlavní rozdíly zaměříme a pomůžeme vám, abyste si v celé věci udělali konečně jasno.

Co je pojištění domácnosti a proč ho mít?

Účel pojištění domácnosti je možné snadno odhadnout z jeho názvu. Vztahuje se na domácnost – tedy na většinu movitého majetku a na zařízení bytu či domu. Pojistka kryje především škody, které mohou být způsobeny na movitých věcech, jako jsou elektronická zařízení, nábytek či jiné vybavení. Pojištění tohoto typu se může vztahovat i na domácí zvířata, peníze v hotovosti a také na stavební součásti bytu či domu, které ovšem přiléhají k vnitřním prostorám bytu. Pozor – pokud byt pronajímáte, pojistka se nemusí vztahovat na věci podnájemníků! Toto pojištění je určitě vhodné mít, protože je vlastně jistotou, že za poničení či ztrátu vašich osobní věcí dostanete finanční kompenzaci. Pojistka kryje škody způsobené přírodními živly i druhými osobami například při vloupání.

dum-zahrada-nabytek.cz_online_ergo_cz_01

Pojištění majetku a jeho výhody

Pojištění majetku se od pojištění domácnosti razantně liší především tím, na jaké věci se vztahuje. Vztahuje se na nemovitost jako takovou, na stavební materiál i na další stavební součásti domu či bytu jako je plot, bazén, osvětlení apod. Pojistka se vztahuje i na zvířata či peníze, které doma máte. Opět je vaší jistotou ve chvíli, kdy dojde ke zničení či poškození těchto věcí přírodními živly nebo jinou osobou. I tento druh pojistky je určitě dobré mít. Pokud máte k tomuto pojištění jakékoliv otázky, pomůže tato poradna.

Kde sjednat nejvýhodněji?

Ještě než smlouvu uzavřete, je dobré si výši pojištění spočítat a porovnat nabídky více pojišťoven. Skvěle k tomu poslouží kalkulačka pojištění domácnosti. Výhodnější je také sjednat pojištění online, protože pojišťovny nabízí slevy.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*