Krtek je nepřítel anglického trávníku. Víte, jak na něj?

Krtek je nepřítel anglického trávníku. Víte, jak na něj?Každý majitel zahrady si jistě potrpí na krásně střiženém trávníku. Šok ovšem přichází v okamžiku, kdy se ze země začne tvořit krtinec. Ten je znamením toho, že máte, co dočinění s krtkem. S jedním z největších nepřátel milovníků anglických trávníků. Otázkou tedy zůstává, jak se takového krtka zbavit? Na to vám právě nyní odpovíme.

Začněte u plašení a podobných procesů

Obecně platí, že krtek nepřebývá tam, kde je pravidelný ruch. To znamená, že když dané místo opakovaně nesekáte sekačkou, asi se ho jen tak nezbavíte. Obvykle ale staří použít vybrané plašiče. Pet lahev na kovové tyči nebo větrné vrtulky jsou toho jasným důkazem. V tomto směru můžete vsadit i na propracovanější řešení, které nabízí třeba ultrazvukové plašice.

Takovou druhou pomyslnou fázi představují pachové odpuzovače. Pokud hluk nezabírá, zkuste jít na krtka přes jeho čich, který je dokonale vyvinutý. Pachové odpuzovače se obvykle nalijí do míst, kde krtek prochází nebo vylézá na povrch. Někdo používá i karbid vápníku nebo lidské vlasy a kočičí srst. I to může pomoci. Někdy ovšem jen krátkodobě.

Když už na krtka nic nezabírá

Jestliže s krtkem na vaší zahradě vedete dlouhodobý boj a on stále vítězí, je nejvyšší čas přejít z humánních pastí na ty nehumánní. Jsou to nejrůznější pasti, které krtka ovšem nemusí usmrtit. Chytit se může například do trubky, ze které už nevyleze. Mechanické pasti krtka obvykle zahubí. Někteří přistupují k tomu, že krtka z jeho nory jednoduše vykouří nebo vytopí.

Ideální situace samozřejmě nastává tehdy, když si zrovna vytipujete obvyklou dobu krtka, jak se hrabe ze země ven. Pak ho stačí podebrat lopatou, vyhodit na povrch, chytit, vložit do kýble a přenést na jiné místo. To musí být samozřejmě hodně daleko od vašeho bydliště. Pokud takový boj svádíte, přejeme vám hodně štěstí. Budete ho potřebovat.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*