Zatočte s mšicemi bez jakékoliv chemie

Zatočte s mšicemi bez jakékoliv chemieKaždý nám dá jistě za pravdu, že mšice jsou něčím zcela nežádoucím v jakékoliv zahrádce. Když se vám ve velkém pustí do rostlin nebo pěstovaných plodů, povětšinou jim jejich invaze vyjde. To ovšem platí pouze za předpokladu, když se nebráníte. Proti mšicím samozřejmě existuje řada nejrůznějších preparátů. Vy však dejte zelenou raději přírodní cestě, s níž vás podrobněji seznámíme.

Jak vyzrát na otravné mšice?

Boj se mšicemi mohou odstartovat například kuřáci. Když totiž necháte chvíli louhovat dokouřené cigarety, vznikne vám roztok s vysokou hubící účinností. Jestliže nekouříte, ale chtěli byste mšice hubit po vzoru kuřáků, potom vsaďte na podobně účinnou zbraň. Kupte si tabák do cigaret a nechte ho louhovat.

Mezi prověřené babské rady patří výroba mnohých dalších roztoků s vysokou účinností. Hodně účinný je roztok vytvořený z louhovaných kopřiv. Když ho vytvoříte v poměru 1:5, jen stěží mu odolá jakákoliv mšice. Vsadit můžete i na klasický olej, který způsobuje zadušení mšic nebo se rozhodnete vytvořit pověstný mýdlový roztop. Na dva litry vody přijdou asi dvé polévkové lžíce mýdla. Ani takovému útoku nedokáží mšice dlouhodobě odolávat. Sami se můžete přesvědčit o tom, že na postříkaných místech se mšice nebudou vyskytovat zhruba do jednoho týdne.

V rámci babských rad byste neměli opomíjet ani na rebarboru. Tu stačí dokladně nasekat na malé kousky a opět svařit s odpovídajícím množství vody. Takový elixír vám pomůže nejenom s hubením mšic, ale také ostatních škůdců podobného typu.

Nechte to na přírodě

Pokud se do mšicí invaze nechcete vměšovat, vyhlížejte sluníčko sedmitečné nebo berušky. Právě ty se postarají o zahubení mšic bez vašeho přičinění. Za jediný měsíc jich dokáží zkonzumovat asi tisíc a vy budete mít po starostech. Navíc pohled na berušky je určitě krásný. Tak neváhejte a vyzkoušejte některou z těchto rad.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*