Za bolavá záda často může nevyhovující spaní

Za bolavá záda často může nevyhovující spaníPokud spíte na nevyhovující matraci, zaděláváte si na vážné zdravotní problémy. Nejen že se po čase objeví bolesti zad, kloubů či hlavy, ale špatný spánek má vliv i na vaši schopnost soustředit se a udržet pozornost, což se může negativně projevit na vaší práci. Proč si tedy zbytečně přidávat problémy, když můžete svou starou matraci jednoduše vyměnit za novou, která bude odpovídat všem standardům zdravého spánku?

Jak vybrat kvalitní matraci

Moderní matrace se vyrábějí z mnoha typů materiálů. Můžete si pořídit matrace z takzvané líné pěny, matrace s kokosovým vláknem, matrace latexové, či z mnoha dalších materiálů a jejich kombinací. Proti bolestem zad pomohou matrace zdravotní či ortopedické.  Někteří lidé dávají přednost matracím měkkým, jiní preferují naopak tvrdší. Skutečně kvalitní matrace by však měla být tvrdá i měkká zároveň. Jak je to možné? Luxusní matrace jsou totiž rozdělené do několika zón, které mají rozdílnou tuhost, podle toho, jaké části těla na konkrétní zóně leží. Cílem je optimální podepření celého těla, tak aby leželo v optimální rovině a páteř se zbytečně nekřivila, zároveň však aby mohly všechny svaly optimálně relaxovat.

Ke kvalitní matraci si pořiďte odpovídající nábytek

Výhody kvalitní matrace ovšem nedokážete využít naplno, pokud k ní nemáte odpovídající postel a rošt. Pokud plánujete koupi nové matrace, zvažte proto také pořízení nové postele a odpovídajícího lamelového roštu, které vám umožní využít benefitů kvalitní matrace skutečně na sto procent. Lamelové rošty mohou mít taktéž nastavitelnou tuhost jednotlivých lamel, a navíc mohou být i polohovatelné. Ložnicový nábytek zkrátka tvoří s matrací funkční celek, jehož jednotlivé části se vzájemně doplňují s cílem poskytnout vám uvolňující spánek, po němž se budete cítit zregenerovaní a plni energie.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*