Zimní práce na zahradě

Zimní práce na zahraděkarsten_madsen / Pixabay" />Zima už se blíží mílovými kroky a je nejvyšší čas, připravit se na zazimování zahrady. Pustit byste se měli do činností, s pomocí nichž připravíte svou zahradu k zimnímu spánku a dopřejete jí kompletní servis. Tak, abyste ji na jaře za pomoci jiných pracovních úkonů zase vzbudili ze zimního spánku.

Začněte sklizní ovoce

Pokud se vám na zahradě povaluje spadané ovoce, posbírejte jej a ukliďte. To samé proveďte i v případě, že některé kousky zbyly ještě na stromě. Utrhejte je a vše z trávy důkladně vyhrabte, ať vám do jara neplesniví nevzhledné ovoce v porostu.

Dále byste měli přejít na stříhání živých stromků, které vyžadují před zimou ještě jednu poslední údržbu. Živý plot zastřihněte do požadovaného tvaru, jak jste běžně zvyklí. Vše po sobě opět kompletně ukliďte a odvezte na kompost.

Pak by měla přijít na přetřes péče o trávník. Nejprve odstraňte travní plsť, například za pomoci vertikulátoru. Poté trávník ještě jednou posekejte a nechte jeho velikost asi pět centimetrů. Někteří důslední zahradníci se mohou pustit ještě do náležitého hnojení, které trávě dodá před zimním spánkem dostatek živin a tráva bude na jaře vypadat, jako nová.

Nezapomínejte na to, že zima je obvykle spojena s nežádoucími mrazy, které negativně působí na menší stromky, keře a rostliny. Abyste malé plodiny ochránili před přízemními mrazíky, nebojte se je přikrýt praktickým chvojím. Spousta zahrádkářů používá také zimní rouno.

Máte jezírko? Zazimujte jej také

Nakonec ještě drobná informace pro ty, kdo mají na zahradě jezírko. V jeho případě se vyplatí na hladinu aplikovat několik „dutých“ předmětů, jakými jsou PET lahve, míče či speciální plováky, jež zabrání kompletnímu zamrznutí vodní hladiny.

Tak neotálejte, protože zima už tu bude co nevidět. Je nejvyšší čas, pustit se do zimních prací na zahradě a připravit ji na zimní období.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*