Neodkládejte pořízení nových oken či dveří!

Neodkládejte pořízení nových oken či dveří!Ceny surovin na komoditních burzách neustále stoupají a dosahují nových rekordů. K neustále se zdražující oceli se přidaly také plasty, jejichž zvyšující se cena začíná ovlivňovat i maloobchodní ceny výrobků, jako jsou například plastová okna.

Cena plastů se neustále zvyšuje

Za zvyšující se cenou plastů, zejména PVC, stojí nejen oživující se ekonomika a zvyšování spotřeby v důsledku zlepšující se situace ohledně pandemie Covid 19, ale také problémy s výrobou, mající příčinu v letošních silných mrazech na jihu USA, které způsobily blackouty a masivní výpadky výroby v Texasu, kde sídlí jedni z největších výrobců plastů. Cena PVC roste také kvůli neustále se zvyšující ceně ropy, jejíž cena od loňského dubna stoupla více než čtyřnásobně. Zdražování ropy neovlivňuje jen rostoucí cenu plastů, ale také další důležité komodity používané k výrobě plastových oken – skla, jehož cena stoupla na dvojnásobek.

Železná ruda je na globálních trzích nejdražší za deset let

Kvůli tomu stoupá cena oceli, bez které se výrobci plastových oken neobejdou. Ocel nezdražuje pouze kvůli ceně železné rudy, dramaticky ji navyšuje také zdražování lodní dopravy z Číny. Cenu navíc zvyšují i velké strojírenské firmy, které se snaží nakupovat velké množství oceli do zásoby, v očekávání jejího dalšího růstu.

Zdražení plastových oken je na obzoru

Díky zdražení vstupních surovin se dá očekávat, že ceny plastových oken v dohledné době značně porostou. Jak se můžete přesvědčit v cenících výrobců plastových oken, někteří své produkty již masivně zdražili, a ti ostatní se k tomuto kroku chystají v nejbližší době. Dá se očekávat, že ceny ještě dále porostou. Jestliže tedy vaše stará okna nedokáží udržet ve vašem bytě dostatečný tepelný komfort a zvažujete proto výměnu oken za plastová, neměli byste s tímto rozhodnutím váhat příliš dlouho.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o našich produktech, neváhejte nás kontaktovat. Plastové, nebo hliníkové dveře si také můžete osobně prohlédnout na jedné z našich poboček.

Váš tým PVC Okna s.r.o.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*