Co je lepší? Tmavá podlaha nebo světlá?

Co je lepší? Tmavá podlaha nebo světlá?Podlaha je určitě důležitou součástí jakékoliv domácnosti. O tom není pochyb. A to nejenom z pohledu praktického, kde je třeba zvolit vhodnou podlahovou krytinu, která vám svými vlastnostmi bude vyhovovat nejvíce. Svoji roli plní také z hlediska výsledného vzhledu. A právě této otázce se budeme podrobněji věnovat. Je lepší tmavá nebo světlá podlaha?

Světlá podlaha v interiéru

S naprostou jistotou můžeme tvrdit, že světlá podlaha jednoznačně zesvětluje daný prostor. Docílíte větší prosvětlenosti dané místnosti a zároveň ji můžete kombinovat s řadou ostatních barev  interiéru. Pokud ke světlé podlaze přidáte například tmavé stěny, docílíte horizontálního zvýraznění jednotlivých linií.

Když naopak použijete světlou podlahu a tmavé stěny jen po bocích, utvoříte tím tunelovitý efekt, s nímž lze v rámci zařizování interiéru dále pracovat. Světlá podlaha i světlé stěny jednoznačně přidají na celkové prostornosti. Na druhou stranu jednolitá světlá barva a více takových prvků v interiéru nemusí oslovovat každého.

Tmavá podlaha v interiéru

Obecně by se dalo říci, že tmavší odstíny podlahy daný prostor spíše zmenšují, ale zároveň jej patřičně zútulňují. Když k tmavé podlaze přidáte světlé stěny, konkrétní místnost rozšíříte. Naopak v kombinaci s tmavšími odstíny na stropě dojde k celkovému snížení stropu. Na to si dejte při zařizování interiéru pozor.

Tmavá podlaha s tmavými stěnami a světlým stropem navozují světlo přicházející z vrchu. Pravdou samozřejmě zůstává, že není tmavý odstín jako tmavý odstín. Při volně té správné barvy můžete neduhy tmavé zmírnit a docílit lepších výsledků. Třeba tak, že tmavá podlaha bude působit i elegantnějším dojmem. To je však za předpokladu, že ji zkombinujete s těmi vhodnými interiérovými prvky. Tak co, už víte, jaké barvě podlahy dáte nakonec přednost?
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*