Jak správně organizovat prostor v bytě a domě?

Jak správně organizovat prostor v bytě a domě?Stojíte právě nad projekčním návrhem budoucího bydlení? Řešíte rozmístění jednotlivých místností a zároveň uvažujete, kam co umístit? Pak by se vám mohlo hodit několik níže uvedených tipů, ve kterých shrneme vše podstatné. Tento krok je totiž z pohledu budoucího komfortu a pohodlí velice důležitý.

Začněte u vstupní haly

Spousta lidí podceňujte prostory spojené se vstupem do nemovitosti. Pokud vám to prostorové dispozice dovolí, určitě si v tomto místě neubírejte. Zádveří je důležitou součástí obydlí a vy velice rychle zjistíte, že postupem času zde potřebujete místo pro uskladnění nejrůznějších věcí. Pro vstupní halu či místnost proto počítejte s umístěním odpovídajícího počtu vestavěných skříní.

Chodby si navrhněte tak, abyste co možná nejméně přišly o proto využívaný k bydlení. Na druhou stranu neopomínejte na to, že minimální šířka chodby by měla být alespoň 90 centimetrů.

Vytvořte si denní a noční část bydlení

Zásadní je rozdělení denní a noční oblasti bydlení. Do té denní by měla patřit kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Naopak v noční se nachází ložnice, dětské pokoje a pokoje pro hosty. Když docílíte tohoto dispozičního řešení, domůžete je ideálního bytového prostředí, kdy se nebudete rušit navzájem. U patrových objektů a mezonetových bytů to jde velice jednoduše. Dole budete žít přes den, v patře budete mít pokoje pro spaní.

Zároveň si rozmyslete, zda chcete spojit kuchyni s obývacím pokojem, jak v dnešní době bývá zvykem. Mnohdy se vyplatí mít kuchyň alespoň částečně oddělenou. Minimálně proto, že při vaření nebudete vůní obtěžovat lidi v obývacím pokoji. Dále nezapomínejte na spíž, která by měla být nedílnou součástí kuchyňských prostor nebo alespoň v minimální vzdálenosti.

Nutno podotknout, že fantazii se meze nekladou. Na druhou stranu je dobré dodržovat při zařizování obydlí nějaký logický řád, což oceníte v následujících letech.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*