Pořizujete si kočku? Pak pomýšlejte na pár důležitých věcí

Pořizujete si kočku? Pak pomýšlejte na pár důležitých věcíKočka je hodně oblíbeným domácím mazlíčkem. O tom není žádných pochyb. Jestliže pomýšlíte o tom, že si toho tvrdohlavého tvora pořídíte do své domácnosti, měli byste se na to náležitým způsobem připravit. Minimálně počítejte s tím, že si kupujete zvíře, které s vámi vydrží třeba 15 až 18 let života. Pokud se bude jednat o šlechtěnou kočku, je lepší vybírat od prověřených chovatelů, kde získáte i patřičný průkaz původu.

Základní vybavení pro kočku

Naprostým základem je pochopitelně domácí, respektive životní zázemí pro kočku. Zařídit byste jí měli místo na spaní, kde bude trávit většinu dne, jelikož kočky jsou schopny prospat až 18 hodin denně. Dále je to výbava pro krmení ve formě misek na vodu, granule a případě kapsičku nebo konzervu. Volbu kvalitní stravy považujeme za samozřejmost.

Nechcete-li, aby vám kočka v domácnosti poničila spoustu věcí, neopomínejte ani na škrabadlo. Právě na něm si bude brousit svoje drápky. Jeho součástí mohou být i zábavní prvky určené pro hry. Také dostatek hraček je v tomto směru žádoucí. Alespoň si kočka nebude všímat vašich věcí v domácnosti a nábytku.

Na co dalšího nezapomínat?

V případě pořízení kočky počítejte také s vhodným umístěním toalety, která vás svým zápachem nebude obtěžovat. Jestliže půjde o kočku pohybující se pouze doba nebo v okolí domu, určitě se vyplatí její kastrace, ať už jde o kočku nebo kocoura. Myslete i na pravidelné odčervování každé tři měsíce až půl roku podle toho, kde žije. Pořiďte si také nástroje pro odstranění ostatních parazitů, mezi něž patří kupříkladu klíšťata.

Kočičí život, to je také pravidelná péče o srst a ostatní části kočičího těla. Zmínit lze určitě zastřihávání drápků, čištění uší nebo občasné mytí. Vzhledem k tomu, že kočky zrovna nemilují vodu, jsou často využívány suché šampóny. Když se na tohle všechno připravíte, soužití s kočkou se pro vás stane radostí.

Základní vybavení pro domácího mazlíčka pořídíte na E-shopu Maja-petshop.cz
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*