Povrchová úprava různých druhů materiálů

Povrchová úprava různých druhů materiálůLakovací linky práškové lakovny jsou plně automatizované. Což znamená, že je provoz efektivní a výsledek dokonalý. Díky tomu nedochází k finančním ztrátám.

Moderní postupy v práškové lakovně

V současné době je pro povrchovou úpravu různých druhů materiálu nejvíce využívaná prášková lakovna. Jedná se o způsob, který je v naprostém souladu s přísnými ekologickými předpisy. Prášková lakovna je totiž založena na systému, který funguje bez nutnosti použití organických rozpouštědel a jiných chemických přísad.

  • Lakování probíhá s pomocí moderních systémů, ke kterým patří především moderní lakovací kabina na rychlou výměnu barev.
  • Lakovací linka je plně automatická a umožňuje tak efektivní provoz s dokonalým výsledkem.

V práškové lakovně, která pracuje s pomocí tohoto systému, je možné realizovat zakázky jak většího rozsahu, tak i menší zakázky v různých odstínech. A to bez velkých finančních ztrát. K dispozici je také ruční lakovací kabina, na které probíhá lakování kusových a menších zakázek.

  • Pro lakování středně velkých sérií a objemných těžkých dílů slouží nová lakovna s podvěsným dopravníkem.
  • Díky tomu je možné vylakovat výrobky až do maximálních rozměrů 4500 x 2500 x 2200 mm a do maximální hmotnosti do 500 kg.

Práškovému lakování se také v praxi říká komaxit.

Korozní testy

Součástí pracovní náplně práškové lakovny je také pravidelné testování kvality a funkčnosti procesu chemické předúpravy.

  • Korozní testy probíhají u oceli po 100, 300 a 500 hodinách.
  • U hliníku je doba testování 360, 504 a 720 hodin.

Podkorodování i delaminace vykazuje výborné výsledky s hodnotami do 1 mm.

Kvalitní barvy zvyšují odolnost

Pro práškové lakování se používá široká škála barev. Pro vnitřní aplikace jsou určeny epoxy polyestery. Venkovní aplikace jsou řešené fasádními polyestery. Krycí vrstvou základního odstínu pro zvýšení mechanické odolnosti nátěrů jsou transparentní laky. Podle konkrétní situace mohou být buď matné nebo lesklé.

  • Korozní odolnost zvyšují základní barvy na bázi zinku a epoxidů.Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*