Dbejte na bezpečnost domácnosti

Dbejte na bezpečnost domácnostiKaždý majitel nemovitosti si jistě v dostatečné míře uvědomuje, že bezpečnost nemovitosti, vnitřního vybavení a samotných osob v ní žijících je na prvním místě. Dokonalého zabezpečení lze každopádně docílit prostřednictvím nejrůznějších prvků a doplňků, jež jsou instalovány na ta správná místa.

Vyžadujete-li bezpečí od A až do Z, měli byste začít minimálně u dveří, které budou odpovídat patřičným normám, ať už z pohledu pevnosti a bytelnosti, tak z hlediska protipožárních vlastností. Speciální zámky zajíždějící do zazděných obložek jsou naprostou samozřejmostí. Tím však bezpečnost domácnosti jistě nekončí.

Vydejte se cestou zabezpečovacího systému

zabezpeceni domacnostiNejideálnějším řešením je bezpochyby systém ochrany osob, respektive alarm. Ten můžete mít plně pod kontrolou. Dnešní zabezpečovací ústředny dokáží majitele nemovitosti informovat na mobilní telefon a zároveň posílat zprávy na pult centralizované ochrany. Takové služby jsou ale za příplatek.

Základem všeho by mělo být praktické rozvržení pohybových čidel. Ty musí pokrývat naprosto každý vstup do objektu, tedy i okna. Ideálně, pokud je aplikován pohybový detektor se senzorem tříštění skla.

Ochrana před požárem

Opomíjet byste neměli ani na protipožární čidla, jež vás mohou zavčas varovat před vznikem požáru v interiéru. Novodobé detektory jdou neustále kupředu, proto je zajímavým řešením čidlo na jedovaté a hořlavé plyny, které se primárně umísťuje do blízkosti plynových kotlů.

Připlatit byste si měli také za detektor úniku vody.

Hlídač v podobě psa

Jestliže disponujete oploceným pozemkem a nebráníte se této možnosti, pořiďte si plemeno psa budící respekt. I to je jeden z praktických bezpečnostních prvků, s nímž jsou samozřejmě spojeny i jiné povinnosti. Zálibu v psí mazlíčky lze však spojit s tím užitečným.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Suat Eman)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*