Nákup nové zahradní sekačky

Nákup nové zahradní sekačkyPakliže vlastníte zahradu u domu, můžete se na ni oddávat jistě příjemné relaxaci a soukromí. S krásným vzhledem a uspořádáním těchto prostor samozřejmě souvisí i patřičná údržba. Tím nejzákladnějším procesem je bezpochyby sekání trávy. To nemusí být tak složité, pokud však vlastníte vhodnou zahradní sekačku.

Elektřina nebo benzín?

zahradni sekackaPři jejím výběru si musíte zodpovědět hned několik důležitých otázek, prostřednictvím nichž se dopracuje k finální volbě. Naprostým základem je každopádně typ motorového pohonu. Vlastníte-li menší zahradu bez zbytečných překážek v cestě, bude vám stačit elektrická varianta.

Jestliže však musíte zajíždět do různých zákoutí nebo má-li zahrada více, jak 1 000 m2, bude daleko pohodlnější benzínový model. Ideálně, pakliže budete volit výkonovou řadu kolem čtyř až sedmi koní.

Velikost zahradní sekačky

Od celkové plochy zahrady se odvíjí také šíře záběru, která vám může ušetřit poměrně dost práce. Na běžné posečení stačí průměr kolem 46 cm. U větších ploch je vhodné přesáhnout hranici 50 cm. V takovém případě počítejte i s automatickým pojezdem, díky němuž před sebou nemusíte tlačit velké a těžké zařízení. Tato výsada se týká hlavně benzínových sekaček.

Celkové zpracování a velikost koše

Očekáváte-li od zahradní sekačky dlouhodobou službu, volte k tomu odpovídající výrobní materiály. Kov vydrží bezpochyby mnohem více, než plastové šasi, které po nárazu na jakoukoliv překážku ihned praskne.

Myslet byste měli i na četnost vysýpání koše. S větším objemem se tato frekvence samozřejmě snižuje. Nejčastěji jsou využívány plastové nebo látkové doplňky.

K nadstandardním funkcím sekačky patří určitě mulčování, boční výhoz a další. Toužíte-li po naprostém komfortu při sekání velké zahrady, přejděte z běžné sekačky na zahradní traktůrek. O tom ale až někdy příště.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:antpkrt)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*