Jak prodat byt nebo dům?

Jak prodat byt nebo dům?Prodej nemovitosti libovolného typu lze uskutečnit nejrůznějšími způsoby. Mezi ty základní dva patří buď prodej svépomocí, popřípadě za přispění realitní kanceláře. To je však varianta, která si žádá určitou finanční provizi, o níž přijdete v okamžiku prodeje.

Pakliže si vše chcete zrealizovat sami, poskytneme vám několik podstatných rad a informací k tomu, na co byste určitě neměli zapomínat.

Příprava objektu na prodej

Jedná-li se o rodinný dům nebo bytovou jednotku, zaměřte se především na to základní. Důkladná příprava fyzického stavu na prodej. Vystěhujte nepotřebné věci, pokliďte a vyšperkujte nemovitost tak, aby upoutala pozornost. Trocha vašeho přičinění totiž může mít za následek poměrně rychlý prodej.

Stanovte si tržní cenu

Prvopočátkem všeho by měl být znalecký posudek. Ten si objednáte a na základě něho získáte skutečnou hodnotu nemovitosti. Ta se samozřejmě může lišit od té tržní, kterou posléze uvedete do svého inzerátu.

Myslete také na to, že vy jako prodávající budete platit příslušnou daň z prodeje.

Inzerujte na těch správných místech

prodej domu a bytuNe nadarmo se říká, že kvalitní fotografie prodává. Nafoťte tedy byt či dům z těch nejlepších úhlů pohledu a nezapomeňte na všechny důležité informace týkající se celkové plochy, příslušenství či venkovních prostor. Zmiňte i provedené rekonstrukce a další věci, jež mohou nalákat kupujícího.

Vše posléze prezentuje jak v tištěných periodikách, tak především na internetu. Ten je doslova zaplaven řadou realitních portálů, na nichž lze bezplatně uveřejnit svůj inzerát.

Dokončení prodeje za přispění právníka

Pakliže si nejste jisti s některými záležitostmi týkajícími se prodeje, smluv a převodu financí, vyhledejte raději notářskou nebo právní pomoc, kde se vám dostane patřičného vysvětlení, popřípadě nachystání smluv a podobně.

Výsledný prodej pak bude uskutečněn s minimálními výdaji.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:iosphere)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*