Zimní zahrada: Propojte interiér s přírodou!

Zimní zahrada: Propojte interiér s přírodou!Milujete pohled do zeleně, ale přes běžná okna to není ono? Chtěli byste si užívat krásy přírody a zároveň mít jistotu, že nezmoknete? Pokud bydlíte v rodinném domku nebo vlastníte chatu, můžete si vaše přání splnit pořízením zimní zahrady.

Zimní zahrada má všechny výhody verandy, ale zároveň vás chrání před nepřízní počasí. To je ale jen jedna z jejích vlastností. Jestli zatím váháte a chcete vědět víc, než si ji pořídíte, přečtěte si následující řádky. Společně s odborníky z firmy Karásek jsme po vás připravili shrnutí všech výhod, které vám zimní zahrada přináší.

Oáza klidu i venkovní pracovna

Zimní zahrada vám dá pocit svobody a volnosti. Může to být vaše odpočinkové místo, kam si chodíte číst, poslouchat muziku, zvuky přírody  nebo si jen v klidu vypít šálek kávy. Díky prosklení stěn a nebo i střechy máte vždycky dost světla, a to i když venku prší. Přirozené světlo je důležité pro vaši psychickou pohodu, dopřávejte si ho co nejvíc!

Zimní zahrada se může stát i vaší venkovní pracovnou, zvlášť tehdy, pokud míváte home office a chybí vám doma klidné a pohodlné místo na přemýšlení nebo na videocally. Je to zároveň i inspirativní prostředí, kde vám nebudou myšlenky odbíhat k nevypranému prádlu nebo nevyklizené myčce.

Oběd i zahradní party, na které nezmoknete

Ať už máte chuť na společenské večery s přáteli nebo si chcete užít oběd na čerstvém vzduchu v kruhu rodiny, zimní zahrada je pro takovou událost skvělé místo. Ideální je mít ji vedle kuchyně, abyste nemuseli s jídlem procházet celý byt.

Možná si říkáte, proč se pouštět do realizace zimní zahrady, když stejnou službu už vám dělá pergola? Je to jednoduché, schválně si zkuste vzpomenout, kolikrát už jste sbírali ze země ubrousky, které odfoukl vítr, nebo kolikrát vás vyhnal od stolu déšť? To se vám v zimní zahradě nestane, protože v případě změny počasí k horšímu stačí jen zatáhnout skla. Navíc se tak ochráníte i před dotěrným hmyzem.

Historické okénko:

Věděli jste, že první zimní zahrady byly v Evropě už v 17. století? Tehdy se nazývaly oranžérie, protože sloužily především k přečkání zimy pro citlivé pomerančovníky a byly součástí šlechtických rezidencí. Ve 20. století se zimní zahrady objevovaly i u měšťanských domů a později dokonce i u  venkovských chalup, tam ale šlo jen o přístavby bez vytápění.

Zimní zahradu využijete skoro celý rok

Zimní zahrada může být vaším květinovým rájem. Oproti skleníku tu není taková vlhkost a horko, takže zde můžete strávit volné chvíle od jara až do podzimu. Navíc je tu dostatek prostoru pro předpěstování sazenic a přesazování rostlin. Design interiéru je zcela ve vašich rukou. Je však důležité mít na paměti, že v tzv. sezónních zimních zahradách není vytápění a kvůli tomu se v zimě teplota může snížit až na nulu, což není ideální pro zimování choulostivějších květin.

Zvyšte zimní zahradou cenu nemovitosti

Zimní zahrady jsou nejen praktické, ale zároveň jde o trendy záležitost. Hliníkové konstrukce v kombinaci s prosklením vypadají designově a můžou být díky tomu i estetickým prvkem domu. Investice do zimní zahrady také výrazně zvyšuje hodnotu vašeho majetku. Rozšíření užitné plochy a možnost využívat zimní zahradu od jara do podzimu jsou žádanými vlastnostmi, které mohou přispět k vyšší hodnotě vašeho domu na trhu..

Chcete se zeptat na detaily realizace zimní zahrady? Ozvěte se profesionálům z firmy Karásek a určitě budete spokojeni.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*