Jaké kroky jsou při rekonstrukci rodinného domu nejdůležitější?

Jaké kroky jsou při rekonstrukci rodinného domu nejdůležitější?Rekonstrukce rodinných domů může být prováděna hned z několika rozdílných důvodů. Mezi hlavní důvody patří nevyhovující dispozice, únava materiálu a nevyhovující vlastnosti nebo jen touha po moderním a atraktivním bydlení i ve starších rodinných domech. Rekonstrukce je ale složitá činnost, a pokud chcete dosáhnout opravdu dokonalého výsledku, musíte na ní být dokonale připraveni.

Naplánujte rekonstrukci od podlahy až po střechu

Pokud je vaším cílem kompletní rekonstrukce domu, bez správného plánování se prostě neobejdete. Další volbou je částečná rekonstrukce, kdy budou rekonstruovány jen některé součásti domu. V tomto případě zůstává rodinný dům a jeho interiér vhodný k běžnému využití pouze s omezeními v některých částech. Jedná se ale o omezení, které se bude s přibývajícími částečnými rekonstrukcemi opět vracet. S kompletní rekonstrukcí se sice dům stane na určitou chvíli neobyvatelným, ale po skončení prací už vás žádné další omezení nečekají. Důležité je také rozmyslet, jak rekonstrukci financovat. Možnosti můžete najít v tomto odkazu.

Jaké práce jsou při rekonstrukci nejčastější?

Prací při kompletní rekonstrukci domu je opravdu mnoho. Jaké stavební práce jsou nejčastější?

  • Bourací práce a opravy příček
  • Nové příčky ze sádrokartonu
  • Nové podlahy
  • Nové rozvody (voda, elektřina, plyn)
  • Zateplení fasád
  • Výměna oken a dveří
  • Sanace zdiva proti vlhkosti
  • Nová střešní krytina

Nezapomínejte ani na zahradu a prostory okolo domu

Každý rodinný dům má okolo sebe také zahradu a prostory před domem. Velikosti se liší, ale při rekonstrukci nezapomínejte ani na exteriér stavby a okolí. Zaměříme se zejména na příjezdové cesty, chodníky a cestičky na zahradě. Můžete využít mnoho materiálů a technologií. Mezi nejoblíbenější se ale v současnosti řadí především ražený beton. Ten můžete vybírat v mnoha variacích a designech a vždy vytvoří pevnou a celistvou vrstvu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*