Zastínění zahrady proti slunci i zvědavým sousedům

Zastínění zahrady proti slunci i zvědavým sousedům

Většina zahrad má oplocení z pletiva. To sice pomyslně vymezí váš pozemek, ale jinak příliš výhod nepřináší. Lehce jím proniknou zvědné pohledy sousedů, nepříjemný vítr i celodenně dopadající paprsky slunce, které nemusí některým rostlinám svědčit. Řešením je zastínění zahrady pomocí sítě. Pojďte se podívat, jaké využití může mít a proč by se vám na zahradě mohla hodit.

Stínění u rostlin

Existují vysloveně teplomilné rostliny a pak také takové, kterým přímé slunce vadí. Stromy nebo keře málokdy poskytují výrazný stín. Ten se navíc v průběhu dne díky pohybu slunce mění. Pro tyto rostliny je ideální používat stínící sítě. Ty mají různé stupně světelné propustnosti. Nejsnazším řešením je natáhnutí zástěny na plot a vysazení stino-milných květin či keříků do prostoru kolem plotu zahrady. Použití této sítě však s sebou nese i další výhody.

Stínící síť kolem plotu

Rostliny nejsou jediné, kdo potřebuje občas uniknout před přímými paprsky. Ochrana proti slunci je skvělá v horkých dnech také pro vás nebo pro domácí mazlíčky a volně žijící zvířata. Sítě také poskytují únik před prudkým větrem a před zraky zvědavých sousedů. Jsou velice levným řešením, když si chcete na své zahradě zajistit soukromí i bez výstavby dražšího například kamenného oplocení nebo než vám naroste do požadované výšky živý plot.

Další využití

Dobrou viditelnost i z dálky v porovnání s pletivem můžete využít například i u sportovišť, kde se sítě postarají nejen o nerušenou hru, ale i o snadné navedení ke vchodu bez zástěny. Sítě, navzdory své částečné nepropustnosti pro světlo a pro vítr, umožňují průtok vody. Díky tomu se hodí také jako plachty proti psím a kočičím návštěvníkům na pískoviště, které vlhkost potřebuje. Pro automobily a zahradní náčiní, které se naopak snažíte udržet v suchu, najdete v nabídce výrobce plachet jiné typy materiálů pro zastřešení a ochranu.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*