Jak vybrat zahradní domek?

Jak vybrat zahradní domek?Noupload / Pixabay" />Zahradní domek je velice praktickou součástí mnohých zahrad a ploch v okolí rodinných domů. Jestliže uvažujete o nákupu takového přístavku, měli byste rozmýšlet nad tím, k jakému účelu jej budete primárně využívat. Jestliže to bude jen k úschově zahradního náčiní a podobných věcí nebo půjde o multifunkční domek, kde budete mít například místnost pro posezení či dokonce nocleh pro hosty. Pak budete muset investovat do rozlehlejší stavby, která může mít dokonce i venkovní terasy nebo podkroví.

Od velikosti k výrobnímu materiálu

V produktových nabídkách mnohých výrobců velice často narazíte na zahradní domky s plochou od 5 m2 do 25 m2. Výsledným rozměrům se však meze nekladou, takže máte možnost pořídit i větší stavby.

Přihlížet byste měli také k výrobnímu materiálu zahradního domku. Setkat se můžete nejčastěji se třemi variantami vyhotovení.

  • Plechové domky – Velice snadno je postavíte, nestojí moc peněz a jsou ve své podstatě bezúdržbové. Na druhou stranu budou asi vyžadovat lepší kotvení kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám.
  • Plastové domky – Nepotřebujete žádné stavební povolení, mají přijatelnou cenu a celkem jednoduše je postavíte. Naopak plastový materiál nepůsobí zcela přírodním dojmem, takže se nemusí hodit úplně do každé zahrady.
  • Dřevěné domky – V jejich prospěch hovoří jednoznačně přírodní a tradiční vzhled. Jedná se o stabilní a zároveň variabilní stavby. Jediné, s čím musíte počítat jsou vyšší pořizovací náklady.

Nepodceňujte správnou montáž

Aby váš zahradní domek vydržel dlouhá léta a splňoval vše potřebné, neměli byste podceňovat ani jeho kvalitní a profesionální montáž. Ta je základem pevné a stabilní konstrukce s patřičnou životností. Pokud si na takovou věc netroufáte, přenechte ji raději odborníkům.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*