Jak správně pečovat o dřevěný nábytek?

Jak správně pečovat o dřevěný nábytek?



Máte ve svém interiéru rádi kombinaci dřevo a kov? Začněte tedy kuchyní, konkrétně třeba jídelním stolem z pravého masivu, ideálně i českého původu o vysoké kvalitě. Kuchyňská linka, konferenční stolek, dveře nebo třeba vestavěné skříně lehce nakombinujete v jednotném stylu. Stejně tak musíte řádně přistupovat k údržbě takového nábytku. Není tajemstvím, že dřevo je živým materiálem a pakliže se o něj nestaráte tak, jak byste měli, může se výrazně zkrátit jeho životnost. Pojďme si proto říct, jak k péči o nábytek z masivu přistupovat.

Jak pečovat o stoprocentně přírodní produkt

Masivní dřevo je široká kategorie druhů, do které spadají jak tvrdé, tak měkké dřeviny. Pod slovem „masiv” si velmi často představujeme pouze ořech nebo exotické dřeviny, ale ani zdaleka se nejedná pouze o ně. Do masivního dřeva můžeme zařadit také smrk, buk, dub nebo druhy dřeva, z nichž se aktivně vyrábí nejrůznější kusy nábytku.

Jelikož je dřevěný nábytkem ryze přírodním produktem, je nutné jeho údržbě věnovat dostatečnou pozornost. Jak již bylo zmíněno, materiál je to živý a zejména pod tíhou vlhkosti má tendenci se rozpínat.

V rámci běžného čištění se musí přistupovat bez chemikálií, ideálně použijte nějaký běžný udržovací prostředek. Abyste pravidelně oživovali povrch, nezapomínejte na občasný olejový nátěr. Před natřením se však musí stůl zbavit všech nečistot a mastnoty.

Pokud narazíte na škrábance nebo pomalování

Masivní nábytek má oproti jiným typům nábytku řadu benefitů. Jednou z předností je také to, že si nemusíte dělat vrásky z poškrábání nebo pomalování stolu. Opravit se totiž dá mnoho, mnoho různých nehod, ke kterým při běžném používání nábytku dojde.

Stačí mít po ruce kvalitní brusku a olejový nátěr, což jsou dva pomocníci vedoucí právě k opětovně dokonalému vzhledu.

Jak s masivním nábytkem žít

Pokud si takový masivní nábytek pořídíte, můžete udělat řadu kroků vedoucích k jisté formě prevence poškrábání. Kupříkladu při servírování pokrmů nestavějte horké předměty přímo na stůl ani na ubrus, který nedokáže pohltit příliš vysokou teplotu a dřevo tím pádem nedokáže dostatečně dobře chránit. Používejte proto vhodné podložky, na které budete horké hrnce stavět.

Stoly nebo jiný masivní nábytek dále chraňte před vysokou vlhkostí, která může mít z dlouhodobého hlediska negativní dopad.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*