Pořizujete si novou vrtačku? Poradíme vám, jaké jsou možnosti

Pořizujete si novou vrtačku? Poradíme vám, jaké jsou možnostiKvalitní vrtačka by měla být nedílnou součástí každé domácí dílny, o tom není žádných pochyb. Pokud o jejím pořízení uvažujete, jistě se vám hodí několik praktických rad. Seznámíme vás například s tím, jaké typy vrtaček vlastně můžete pořídit.

Hodně univerzálním řešení je aku vrtačka, jejíž název prozrazuje mnohé. Poháněna je prostřednictvím baterie. Můžete si ji s sebou vzít i do míst, kde není přívod elektřiny a směle pracovat. Na druhou stranu můžete být trochu limitováni výkonem, který nabízí klasická příklepová vrtačka. Jestliže víte, že se kolem domu pustíte do rozsáhlejších bouracích prací, můžete investovat také do bouracího kladiva. To však nemá žádné další využití.

Síla vrtačky mnohé prozradí

Právě užití vrtačky do domácí dílny by mělo být spojeno s volbou maximálního kroutícího momentu. Pro utažení běžných věcí v domácnosti si vystačíte s rozsahem 5 až 20 Nm. Pakliže však chcete i něco vrtat, měl by být tento kroutící moment dvojnásobný. Nad 50 Nm půjde o vrtačky pro opravdu tvrdou práci.

V potaz vezměte také to, do jakých materiálů budete nejčastěji vrtat. Je rozdíl, jestli vrtáte do dřeva nebo do betonu. Podle toho nepodceňujte ani přidruženou možnost příklepu.

Ruční vs. stolní vrtačka

Domácí dílna, to však není jenom ruční vrtačka, jak by si mohl, kdo myslet. Mnohé pracovní úkony, potažmo vrtání si může žádat maximální přesnost a sklon provrtávané díry. V takovém případě se vyplatí sáhnout po stolních stojanových vrtačkách. Ty sice ztrácí na své mobilitě, přináší ovšem jiné možnosti vrtání. Jednoduše ji upnete na pracovní stůl a můžete se pustit do práce.

Jak vidíte, výběr vrtačky do domácí dílny může nabývat opravdu bezpočtu podob. Nakonec to můžete dopadnout i tak, že ve vaší dílně budete mít více typů vrtaček, abyste pokryly všechny kutilské činnosti. Naštěstí možnosti výběru na současném trhu jsou opravdu bohaté.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*