Čištění bazénů s pomocí vhodných nástrojů

Čištění bazénů s pomocí vhodných nástrojůKaždý majitel bazénu jistě touží po čisté a průzračné vodě, o tom není žádných pochyb. Pokud máte na zahradě bazén a chcete docílit takového výsledku, potom se o něj musíte umět starat a zároveň ho správně čistit. Využít k tomu lze bezpočet nejrůznějších nástrojů, ale také chemických preparátů.

Vyzkoušejte sílu UV lampy

A začít můžeme relativní novinkou, která není v souvislosti a bazénu používána tak dlouho. Jsou to speciální UV lampy, které svým zářením přispívají k čistší a průsvitnější vodě. Zároveň snižují spotřebu chemických přípravků na čištění bazénů.

V rámci chemie máte víceméně na výběr. Buď použijete chlorové tablety nebo vsadíte na přírodnější cestu za pomoci solinátoru. Do bazénu vybaveného touto technologií v podstatě jen nasypete sůl a máte po starostech. Pokud se vám čištění nebo udržení průzračné vody z dlouhodobého hlediska příliš nedaří, můžete vsadit na pomocné preparáty, jakými jsou Rozjasňovač, Vločkovač a další.

Čištění si žádá i mechanický zásah

Čištění bazénu samozřejmě nespočívá pouze v tom, že do vody hodíte tabletu a máte hotovo. Tak to opravdu není. Chemie a podobné látky přispívají primárně k udržení čisté a průzračné vody. Pokud si do ní nanosíte nepořádek na nohou nebo vám do vody napadá prach a listí, musíte se o čištění postarat ruční cestou.

Síťkami seberete nečistoty pouze na hladině. Ty u dna odstraníte za pomoci ručního vysavače připojeného na filtraci. Jestliže se vám nechce pravidelně čistit bazén tímto způsobem, vsaďte na automatiku. Tu představují automatické robotické vysavače. Takový přístroj stačí hodit do vody, připojit ho k elektřině a on se o vše podstatné postará za vás. Nečistoty totiž sbírá nejenom ze dna, ale také ze stěn bazénu. Následně stačí jen vysypat nádobu s odpadem a máte hotovo. Počítat však musíte s tím, že robotické vysavače jsou mnohonásobně nákladnější oproti těm ručním.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*