Sprchový kout vs. vana – Co si vybrat?

Sprchový kout vs. vana – Co si vybrat?Chystáte se rekonstruovat koupelnu? Nebo ještě lépe, nachází se teprve ve fázi plánování? Pak před vámi jistě stojí jedno těžké dilema. A to je volba sprchového koutu nebo vany. Každé z těchto řešení vyžaduje samozřejmě jiný zásah do stavby, a tak je vhodné promyslet tento krok do nejmenšího detailu. Budoucí obměna by vás totiž mohla přijít zbytečně draho.

Využijte předností sprchování

Zaměřme se nejprve na sprchování, respektive na výhody, které vám přináší. U sprchy je celkem zřejmé, že ji můžete použít do menších prostor. Určitě vám neuzme v koupelně tolik místa, jako vana. Do sprchy se vám poleze pohodlně, protože ve výsledku může být na stejné úrovni, jako podlaha. Takovou možnost jistě oceníte na stará kolena.

Vedle designu, který je nepochybně silnou stránkou sprchového koutku oceníte i značnou variabilitu. Ta se týká jak tvarů, tak samotného vybavení. U sprchového koutu se nemusíte spoléhat pouze na baterii s prodlouženou hadicí, ale také část připevnitelnou na stěnu nebo dokonce na strop. Tou pravděpodobně největší výhodou bude úspora vody, která je při sprchování menší nežli v rámci napuštěné vany.

Co všechno vám přináší vana?

Taková vana je vlastně o zábavě. Představuje prostor, kde si užijete pohodlné koupání a dlouhou relaxaci navíc, pokud jde o masážní vanu. Naložení do vody je zdraví prospěšné a také v případě vany můžete vsadit na extravagantní a propracované modely. U vany je zároveň příjemný fakt, že v ní můžete nejenom ležet, ale také se sprchovat. To znamená, že lze provádět jedno i druhé.

Pokud se tedy rozhodujete mezi vanou a sprchovým koutem, je vhodné přihlédnout ke všem výše zmíněným informacím. Každý má samozřejmě trochu jiné požadavky na svoji koupelnu a zároveň odlišné cenové možnosti. Nutno však podotknout, že v obou dvou případech máte možnost narazit na levné i drahé sanitární vybavení, ať už půjde o vanu nebo sprchový kout.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*