Jak zvětšit prostor obýváku? Pomůže nábytek na míru i rohové sedací soupravy

Jak zvětšit prostor obýváku? Pomůže nábytek na míru i rohové sedací soupravy 

Chtěli byste mít v obýváku více místa, alespoň opticky? Zkuste nábytek na míru nebo levnější triky, jako jsou zrcadla či změna barvy doplňků.

Trápí vás malý obývák? A zamýšleli jste se někdy nad tím, zda ho využíváte opravdu efektivně? Řada, především panelákových, obýváků sice trpí nedostatkem místa, ale pravdou je, že lidé často nevyužívají naplno jejich potenciál.

Vyměňte nábytek

Centrem českých obýváků často bývá desítky let stará nábytková stěna z tmavé dýhy. Mívá sice hodně úložného prostoru, ale už neodopovídá dnešním standardům bydlení. Například velké ploché televize už do vyhrazenému prostoru nevměstníte. Proto, pokud máte malý nebo atypický obývací pokoj, je lepší dát si vyrobit nábytek na míru. Pokud nemáte dostatek financí, přesto toužíte po moderním bydlení, zkuste staré skříňky přemalovat světlejší barvou, která prostor opticky zvětší. Můžete pracovat i se změnou umístění jednotlivých kusů nábytku v prostoru. Zajímavým tipem je i sundat z některých starých skříněk dvířka, celý prostor se pak více otevře.

Rohová sedačka s divanem může být vhodným řešením do malého prostoru. Zdroj: sedackyphase.cz

Rohová sedačka s divanem může být vhodným řešením do malého prostoru. Zdroj: sedackyphase.cz

Sedačku vybírejte s rozvahou

Dalším nešvarem českých obýváků je příliš velká sedací souprava. Ne do každého prostoru se vejde sedačka do U nebo klasická sestava gauče s dvěma křesly. Vhodným řešením tak může být subtilní rovná nebo rohová sedačka. Pokud je kratší část rohové sedací soupravy bez zadní opěrky, například s divanem, působí v prostoru ještě nenápadněji. Sezení pro případné návštěvy můžete vyřešit skládacími stoličkami, které pak jednoduše uklidíte do komory. Jako alternativní sezení může posloužit i taburetka, která zastoupí i podložku pod nohy či konferenční stolek.

Zbavte se velkých konferenčních stolků

Prostor se provzdušní i v případě, pokud se vzdáte centrálního konferenčního stolku. Před sedačkou umístěný odkládací stolek má sice svoje opodstatnění, ale v malém prostoru o něj lidé spíše zakopávají. Na odložení skleničky nebo pochutin stačí i malé odkládací prostory po stranách sedačky. Výrobci nábytku si uvědomují, že lidé v dnešní době potřebují multifunkční nábytek, a proto najdete i sedačky se zabudovaným vyklápěcím stolkem.

Dnes už je možné koupit sedačku s výsuvným odkládacím stolkem. Konferenční stolek může nahradit i taburetka. Zdroj: Sedackyphase.cz

Dnes už je možné koupit sedačku s výsuvným odkládacím stolkem. Konferenční stolek může nahradit i taburetka. Zdroj: Sedackyphase.cz

Změňte barvu

Obývák zmenšuje i příliš tmavá barva nábytku, podlahy či textilních doplňků. Do malého prostoru je lepší volit světlé barvy a přemýšlet nad tím, jak k sobě jednotlivé odstíny ladí. Někdy stačí vyměnit závěsy za světlejší nebo na tmavou podlahu umístit jednoduchý světlý koberec. Prostor opticky zesvětlí a zvětší i vhodně umístěná zrcadla nebo lesklé dekorační předměty.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*