Máte doma malého neposedu? Předcházejte jeho nehodám

Máte doma malého neposedu? Předcházejte jeho nehodámCo všechno se může stát batoleti při pádu ze schodů? Fantazie řady maminek v tomto ohledu dokáže přijít na celou řadu nepříjemných a bolestivých pádů a příčin poranění. Bohužel však obvykle v ničem nepokulhává za realitou. Bezpečnost našich nejmenších by pro nás tedy měla být na prvním místě a měli bychom jí podřídit i zařízení našeho bytu či domu.

Nejde pouze o schody

Malé dítě, které teprve poznává své okolí, se může zranit nejen pádem ze schodů. Než se stihne i sebeostražitější rodič otočit, může si sáhnout například na rozpálená krbová kamna anebo se pořezat ostrým nožem v kuchyni. Následný hysterický pláč je již jen nežádoucím důsledkem původní zvídavosti. Tu je sice potřeba podporovat, ale také udržet v rámci mezí, kdy náš malý hrdina zvládne poznávat svět kolem sebe, ale neublíží si přitom. Zárukou podnětného, ale bezpečného prostředí pro naše nejmenší jsou dětské zábrany, které zabrání jejich nežádoucímu vstupu do potenciálně ohrožujících domácích zón, ale zároveň jim umožní užít si poznávání světa. Rodiče ocení jistotu, s níž budou moci nechat své potomky alespoň pár minut bez dozoru a věnovat se nutným domácím pracím. Obvyklý pláč následující po každé dětské nehodě se tak díky využití dětské zábrany stane minulostí.

Jaké typy dětský zábran najdou v domácnosti uplatnění?

V první řadě samozřejmě již zmíněné zábrany na schody či do dveří. Ty se do stavebního otvoru umístí jednoduše prostřednictvím stavitelných šroubů. Otevírací mechanismus je obvykle vybaven dětskou pojistkou, s níž si potomek neporadí, dospělý ji ale snadno zdolá. Další typem dětských zábran jsou bariéry určené k instalaci na postel. Jejich primární funkce spočívá v usnadnění přechodu z dětské postýlky s ochrannými bočnicemi. Smyslem jejich použití je zabránění pádu malého průzkumníka z postele jak při nekontrolovatelných nočních pohybech, tak zejména při dovádění bezprostředně po probuzení.  Velice praktické jsou také konfigurovatelné zábrany, kterými lze zamezit přístup do určitých částí místností s hrozícím nebezpečím. Jejich výhoda spočívá v tom, že je lze přizpůsobit na míru konkrétnímu prostoru i situaci. Dobře zvolená dětská zábrana dokáže nejen ochránit život a zdraví dítěte, ale také mu bude oporou při prvních pokusech o postavení a chůzi. Nepodceňte tedy její výběr a vsaďte na kvalitu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*