Renovace nábytku od A až do Z

Renovace nábytku od A až do ZNábytek je nedílnou součástí našich interiérů. Pokud dáváte přednost staršímu a historickému nábytku, vlastníte chalupy nebo podobné nemovitosti, jistě vás neosloví moderní kousky. Budete dávat přednost staršímu nábytku, který má jednoduše své kouzlo a duši.

Jestliže máte doba nějaký ten nábytek, ale jeho stav není zrovna reprezentativní, můžete se pustit do jeho pozvolné obnovy. Poradíme vám, jak na to.

Příprava nábytku

V první fázi je třeba zkontrolovat celkové poškození takového nábytku. Rozložte všechny jeho části a podívejte se, jaké materiály na opravu budete potřebovat. Někde to mohou být tmely, které je třeba zbrousit, jinde si vystačíte jenom s očištěním a barvou nebo lakem. K podobným činnostem budete pochopitelně potřebovat i správné nástroje, třeba jako brusku.

Když budete mít jednotlivé části opravené, zbroušené, očištěné na opatřené vhodným nátěrem, můžete se pustit do sestavování.

Staré je mnohdy hezčí než to nové

Renovace nábytku svépomocí je možná do určité míry a týká se jen vybraných kousků nábytku. V první řadě vás mohou limitovat pracovní nástroje, dále pak zručnost a zkušenosti. Špatnou a hodně amatérskou renovací totiž můžete celý nábytek znehodnotit. A třeba s potahy a s čalouněním si doma jenom stěží poradíte.

Při této práci myslete také na to, že chalupářský nebo historický nábytek je hezčí, když se na něm odráží zub času. To znamená, že dokonalost se v tomto směru nenosí a mnohé odřeniny, díry po červotočích a podobné nedostatky naopak přidávají na kráse. Nesnažte se tedy renovací docílit něčeho, co už nebude hezké.

A pokud byste se náhodou vůbec necítili na to, že si zrenovuje starý nábytek z půdy, pak nezoufejte. Využít můžete profesionálních služeb mnohých restaurátorů. Sice za takovou činnost zaplatíte, na druhou stranu se vám dostane kvalitní a odborné práce se vším všudy.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*