Jak funguje motorová pila a na co se zaměřit při jejím výběru

Jak funguje motorová pila a na co se zaměřit při jejím výběruMotorové pily patří k zahradní technice, která je bezesporu nepostradatelná. Zejména pokud chcete svou zahradu udržovat v krásném stavu, motorová pila je klíčová. Pokud však patříte k lidem, kteří se majiteli zahradní plochy kolem domu stali teprve nedávno, možná si nejste jistí tím, jak motorová pila vlastně funguje nebo jak ji vybrat. Samotný výběr je stejně náročný jako výběr zahradní sekačky – na trhu se nachází řada druhů a vybrat si jeden je velmi obtížné.

Jak funguje motorová pila

Máte na své zahradě stromy? Pak budete potřebovat jejich větve jednou za čas pořádně prořezat. A k tomu skvěle poslouží motorová pila, která se skládá z hnacích článků, zubových článků a spojovacích článků. Dohromady tvoří jedinečného pomocníka, který po zažehnutí motoru pomocí točivého momentu vzniklého v motorové pile dokáže řezat dřevo.

Jelikož je motorových pil stejně jako zahradních sekaček jako máku, před výběrem je nutné si zodpovědět několik otázek. Jejich odpovědi dokonale zúží nabídku a nad výběrem zahradní techniky nestrávíte déle, než je zapotřebí.

Na co se zaměřit při výběru

Předně si zodpovězte otázku, jestli potřebujete pilu jenom pro domácí použití, nebo bude frekventovanost jejího používání daleko větší. Budete ji používat každý den nebo pouze několikrát do roka? A potřebujete ji konkrétně na co? Na kácení stromů nebo budete řezat i v zimě?

Samozřejmě se odrážejte i od vaší cenové hranice. Nedovolte, aby koupě motorové pily vás dostala na finanční dno.

Každý druh má své výhody a nevýhody

V současné době rozlišujeme hned několik druhů zahradních sekaček. Existují akumulátorové sekačky, které jsou atraktivní svou pořizovací cenou a nízkou hmotností, dále existují elektrické motorové pily, které jsou zase nízké svou hlučností a snadno se s nimi manipuluje, a samozřejmě najdeme na trhu také benzínové sekačky, které jsou velmi výkonné a určené pro rychlou a přesnou práci.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*