Jaké provedení sedací soupravy?

Jaké provedení sedací soupravy?Sedací souprava je výraznou dominantou jakéhokoliv obývacího pokoje. Prvek pojící estetický přínos s tím praktickým. Moderní nábytek, na nějž se můžete pohodlně usadit a dopřávat si odpovídajícího komfortu. Jakou však zvolit sedačku právě do vlastního interiéru?

Chcete-li si výběr sedací soupravy značně ulehčit, pročtěte si několik následujících informací a možnosti, jež vám předkládá současný trh.

Výrobní materiál sedací soupravy

sedaci soupravaZákladem všeho bude jistě materiál, ze kterého budou vykonstruovány jednotlivé části sedací soupravy. V tomto ohledu se nabízí dvě základní řešení.

  • Textil
  • Kůže

Textilní povrch je určitě příjemnější na omak, minimálně co se týče léta, kdy se člověk může k sedačce z kůže nepříjemně lepit. Na druhou stranu její čištění nepatří zrovna mezi nejjednodušší. Mnohem lépe se vám budou odstraňovat skvrny z kůže, ať už je to ta pravá nebo eko kůže.

Tvar sedací soupravy

Myslet byste ovšem měli také na celkové rozměry svého obývacího pokoje. Disponujete-li menší podlahovou plochou, bude pro vás ideální rovná, popřípadě i krátká sedačka, k níž lze přikoupit například křeslo či malý taburet.

Do větších místností se hodí velké rohové verze určené pro početnější rodiny. Výjimkou nejsou ani dvě rovné sedačky umístěné proti sobě. Fantazii se v tomto segmentu meze dozajista nekladou.

Na sezení nebo pro spaní

Sedací souprava může být obohacena i o úložný prostor, popřípadě o možnost roztažení dalšího lůžka. Jestliže budete sedačku využívat také k pravidelnému spánku, dejte si záležet na volbě kvalitního zpracování a vhodné matrace. Z tohoto pohledu jsou kladeny daleko větší požadavky, než na běžné sezení.

Co se týče barevných variant, trh je doslova zaplacen jednobarevnými či žíhanými vzory, z nichž si bude schopen vybrat i ten nejnáročnější zákazník volící maximální extravaganci.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Vichaya Kiatying-Angsulee)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*