Nákup nemovitostí pomocí dražby

Nákup nemovitostí pomocí dražbyRodinný příbytek si lze v dnešní době koupit nejrůznějšími způsoby. Někdo vsadí na soukromý obchod, jiný využije nabídky realitní kanceláře. Povětšinou jde o obdobné pořizovací náklady, které odpovídají běžné tržní ceně.

Nákup nemovitosti lze však provést také s pomocí dražby. Ano, procesu, jež je znám z různých aukčních síní, jen s tím rozdílem, že objekt můžete dražit z pohodlí vlastního domova. Pakliže vás zajímá dražba nemovitostí, čtěte pozorně dál…

V čem tkví výhody dražby?

drazba nemovitostiJe to především nižší pořizovací cena, za níž můžete získat konkrétní nemovitost, ať už jde o rodinný dům, bytovou jednotku, pozemek nebo rekreační budovu. Obvykle dražba začíná na 2/3 tržní ceny. V případě druhého kola je to již 1/2 hodnoty. To je bezpochyby značná úspora, pakliže jde o rodinný dům s hodnotou několik set tisíc korun až milionů.

O nic nebudete ochuzeni

Jestliže vás napadá, že nákup nemovitost přes speciální dražební portály je holým nesmyslem, jste dozajista na omylu. Konkrétní objekt je totiž možné navštívit v předem stanovené hodiny, tudíž máte možnost vše důkladně shlédnout. Nápomocen vám bude i katastr nemovitostí, kde si zjistíte více informací.

Opomíjet byste samozřejmě neměli ani důkladné prověření vašeho potenciálního bydlení z hlediska tržní ceny. Je třeba se ujistit o tom, že dražba bude skutečně výhodným nákupem.

Jak probíhá dražení nemovitosti?

Vše započíná přihlášením se do elektronické aukce. Na počátku všeho musíte složit dražební jistinu, jejíž hodnota se pohybuje mezi 10% až 30%. Teprve poté je možné účastnit se dražby a přihazovat. Vydražíte-li úspěšně vámi poptávaný objekt, doplatíte zbývající sumu, zaplatíte daň z nabytí a vyřídíte potřebné formality.

Dražbu nemovitostí je třeba chápat, jako další z cest, jak se dopracovat k ekonomicky dostupnému a zajímavému bydlení.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Stuart Miles)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*