Izolace rodinných domů
Chcete-li aby se vaše rodinná nemovitost stala provozně nenáročnou, neměli byste při její výstavbě či modernizaci šetřit na vhodné izolaci. Teprve za předpokladů dobře zaizolovaného objektu máte jistotu, že energetické nároky budou vskutku minimální.
Izolaci je třeba klást hned na několik částí budov, a to nejenom z pohledu exteriéru, ale také interiéru.
Venkovní izolace rodinných domů
Pojďme se na izolování staveb podívat z opačného pohledu, tedy z vnější stany k té vnitřní. Základem všeho budou určitě stěny. Ty je ideální obložit fasádním polystyrenem příslušné tloušťky. Společně s vnějším pláštěm samozřejmě nesmíte podceňovat ani takové prvky, jako jsou tepelněizolační okna či jiné vstupní otvory do nemovitosti.
Izolace střechy a půdy
Z pohledu izolace bychom měli postupovat přes střechu, která představuje poměrně výrazné pojítko mezi vnitřním a vnějším prostředím.
Izolování střechy se provádí za přispění polystyrenu či speciální minerální vaty. Ta je vkládána mezi jednotlivé krovy. Vrchní pohled na půdě mohou tvořit například OSB desky nebo sádrokarton. To vše ve správné posloupnosti, včetně parozábran.
Disponujete-li přízemním domem a neobyvatelnou půdou, zaměřte se spíše na izolaci stropu, kterou lze kromě vaty provést za pomoci foukaného izolačního materiálu. V jeho případě máte jistotu, že se dostane skutečně kamkoliv.
Izolujte dům již od samotného základu
Co se týče interiéru, budete ze všech stran dostatečně izolováni, nesmíte ale zapomínat na to nejdůležitější, a tím je podlaha. Tu je však možné izolovat především při výstavbě domu, respektive před vyléváním podlah.
Zde se to řeší za přispění tvrzeného podlahového polystyrenu odpovídající výšky.
Se všemi výše uvedenými izolacemi pak máte jistotu, že náklady na vytápění objektu budete jedině minimalizovat.
Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:artur84)
Přidat komentář k článku