Venkovní terasa jedině z pravého dřeva

Venkovní terasa jedině z pravého dřeva

Pokud vlastníte dům nebo máte byt se zahrádkou, tak řešíte jak upravit místo před balkonovými dveřmi u vstupu na zahradu. Zde je velmi důležité se správně rozhodnout co a z jakého materiálu zde vybudujete. O tom si více povíme v dnešním článku.

Venkovní terasa z pravého dřeva

V první chvíli vás zřejmě napadne udělat přímo před dveřmi venkovní terasu. To je ta správná volba, jen je otázkou, jaký materiál pro vyhotovení zvolit? Betonové terasy jsou poměrně hodně tvrdé a co se týká vzhledu, tak nepůsobí zrovna nejlepším a nejútulnějším dojmem. Ideální volbou je dřevo. Možná vás hned napadne, jestli se nebude dřevěná terasa vlivem deště kroutit nebo že se postupem času dřevo na terase zcela zničí. Vaše obavy můžou jít stranou. Důležité je vybrat kvalitní dřevěnou terasu. Ta musí splňovat vysokou odolnost jak povětrnostním podmínkám, tak odolnost vůči vodě a díky tomu si nebudete muset s tímto dělat starosti.

Z jakých materiálů se dřevěné terasy vyrábí?

Dřevěné terasy se nejčastěji dělají z těch nejkvalitnějších dřevin, například z jehličnatých stromů. Může se jednat o dřevo z modřínu sibiřského, modřínu slezského, thermo dřeva z borovice, červeného cedru, borovice stepní a podobně. Můžete narazit na exkluzivní exotické dřeviny, jako jsou například bangkirai, massaranduba, bukit, merbau, garapa, ipe, teak javský a teak barmský.

Co vše je možné mít?

Terasová prkna mohou mít rozmanité barvy povrchů a také jejich zpracování. Šířky a tloušťky jednotlivých prken jsou různé, aby si i ten nejnáročnější zákazník uzpůsobil dřevěnou terasu podle svých preferencí. Navíc, pokud máte rádi, když spolu věci ladí dohromady, tak můžete dřevěnou terasu sladit s vaší fasádou domu. Ptáte se jak? Pomocí tzv. dřevěné fasády, můžete dosáhnout toho, že zcela stejný typ povrchu i barvy dřeva, který máte na terase, můžete mít například i na fasádě domu, okolo cesty k domu, či na zahradním domečku.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*