Zasaďte si kolem domu stálezelené keře

Zasaďte si kolem domu stálezelené keřeTama66 / Pixabay" />Krásně zvelebená zahrada je příjemná na pohled nejenom pro majitele dané nemovitosti, ale mnohdy i pro návštěvy a kolemjdoucí. Lidé se zkrátka snaží, aby se kolem domu cíliti dobře a prostřednictvím keřů si vytvořili i jisté soukromí. Jestliže k takový občanům také patříte a rádi byste zeleň po celý rok, máme pro vás tip v podobě stálezelených keřů.

Když se řekne stálezelený keř, každý si bezpochyby vybavení jehličnany. A je to svým způsobem správně. Vždy takové plodiny jsou zelené po celý rok a mnohdy vytvoří velice husté ohraničení daného pozemku či místa, kam vám nikdo nebude nahlížet. Jenže, u jehličnanů rozhodně skončit nemusíte.

Listnaté stálezelené keře

Nachází se mezi námi mnozí, jež dávají přednost spíše listnatým keřům a rostlinám. Jednoduše, každému se líbí něco trochu jiného. My vás nyní můžeme ujistit v tom, že stálezelené keře existují také mezi listnatými druhy libovolné velikosti, tvaru a výsledného zabarvení.

U stálozelených keřů se můžete spolehnout na to, že bude vypadat stále krásně a jen v krátkém období během roku si vymění listy za nové. A to tak, že ty staré opadají. Stálezelené keře vypadají velice elegantně, jsou při správné volbě a umístění v podstatě bezúdržbové a nestojí mnoho.

Vyberte si stálezelené keře

Jestliže chcete vyzkoušet stálezelené keře a rádi byste propadli jejich kouzlu, přinášíme vám několik tipů na osvědčené a krásné rostliny. Ať už jsou vaše požadavky libovolného charakteru, co takhle vsadit na Brslen japonský, Bobkovišeň lékařskou, některé druhy Hlohyní, Pieris japonký, Zimostáz vždyzelený nebo Cesmínu?

Všechny tyto rostliny se stanou nepřehlédnutelnou pýchou vaší zahrady a budou vám přinášet pouze samou radost. Pokud si nejste jisti tím, jaký druh je vhodný právě na dané místo a co všechno vyžaduje, nebojte se oslovit zahradního architekta.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*