Jarní výsadba keřů a ostatních rostlin

Jarní výsadba keřů a ostatních rostlinjill111 / Pixabay" />I když to možná nevypadá, jaro už pomalu blíží mílovými kroky a ti kdo vlastní zahrady a záhonky se určitě zamýšlejí nad tím, co budou vysazovat a hlavně kdy. Právě čas ve spojení s tou správnou rostlinou či plodinou je zásadní proto, aby vše rostlo tak, jak má.

Pojďte se tedy s námi zaměřit na jednotlivé měsíce kolem jara a na to, co byste v takovém období už mohli bez sebemenšího problému vysadit.

Začněte raději až v březnu

Pokud se budeme bavit o venkovním sázení, pak je ideálním startem do dalšího roku březen. Spousta čtenářů může oprávněně namítat to, že mnohé plodiny lze sázet už v únoru a tomu tak opravdu je. Týká se však předpěstování semínek v domácím prostředí. V takový čas určitě můžete zasít rajčata, petrželky, petúnie, cibule, ale i lobelku.

Teprve až v březnu se však přesuňte ven. V případě zeleniny lze určitě hovořit o ředkvičkách, bazalce, ranném salátu, ale také o karotce. Ideální doba je i pro hrách a kopr. Z květin a keřů jednoznačně vedou gazánie, hvozdík čínský, astra čínská a kosmatec. Zapomínat byste neměli na meruňky, broskvoně a vinnou révu.

Náš tip: Máte na sázení již vše připraveno? Předtím než začnete, podívejte se po potřebách pro výsadbukteré by se vám mohly hodit.

Co sázet v dubnu?

Měsíc duben vám umožní vložit do země všechny trvalky, o tom není žádných pohyb. V případě zeleniny můžete přidat brambory, křen a brokolici. V případě dřevin by měl být duben takovým posledním měsícem, kdy se rozhodnete vysazovat okrasné stromky a keře. Jde především o keře, které nejsou zapěstované v žádných kontejnerech. Pokud by tomu bylo naopak, můžete dobu sázení ještě o nějaký ten týden prodloužit.

Květen a červen jsou pak měsíce ideální pro sázení květin a zeleniny, nikoliv pro okrasné stromky. Ať už v jarním období zasadíte cokoliv, nikdy nezapomínejte na důkladné zavlažování v prvopočátcích. I to je jeden z receptů na úspěch. Tak neváhejte a pusťte se do přípravy jarního sázení ve vší parádě.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*