Jak ušetřit peníze i nervy při prodeji nemovitosti? Máme pro vás 3 zajímavé tipy!

Jak ušetřit peníze i nervy při prodeji nemovitosti? Máme pro vás 3 zajímavé tipy!Rozhodli jste se pro razantní krok a prodáváte nemovitost? Pak máte s největší pravděpodobností obavy z procesu, kterým si budete muset dříve nebo později projít. Inzerování prodávané nemovitosti, kolotoč osobních prohlídek, ale i složitě postavené smlouvy a nekonečné papírování – to všechno vás může děsit. My pro vás ovšem máme 3 praktické tipy, díky nimž ušetříte nejen spoustu finančních prostředků, ale také své nervy.

Tip č. 1 – co zvládne realitka, zvládnete hravě i vy

Na počátku celého procesu stojí řada z nás před jednou ze zásadních otázek – přizvat k prodeji nemovitosti realitku nebo jej zajistit svépomocí? Jelikož má každá mince dvě strany, popíšeme si výhody a nevýhody obou zmíněných variant. Rozhodnete-li se oslovit realitní kancelář, pak prakticky stačí nadiktovat své představy a požadavky a o nic dalšího se nestarat. Služby realitek ovšem nejsou zadarmo a tučná provize vás tedy nemine. Pokud budete byt či dům prodávat svépomocí, je sice potřeba vyčlenit si na tento proces dostatek času, na druhou stranu pak ušetříte mnoho zajímavých prostředků.

Tip č. 2 – inzerát je základ

Základem pozdějšího úspěchu je jasně formulovaný a správně umístěný inzerát. Také v tomto případě se vyhněte inzertním portálům, které vlastní některá z realitních kanceláří a raději vsaďte na ty nezaujaté. Příkladem může být portál Realitní revoluce, kde můžete inzerovat za pár stovek měsíčně. Umístěný inzerát se navíc dostane ke čtenářům více, než 60 největších realitních serverů v Česku!

Tip č. 3 – na smlouvy jděte od lesa

Posledním tipem, a zároveň jedním z největších strašáků, je sepisování smluv. Pokud nevíte, jakou smlouvu uzavřít ani jak ji sepsat, nechte se inspirovat vzory smluv, které si můžete na Realitní revoluci stáhnout zcelazdarma! Budete-li chtít k procesu přizvat právního zástupce, můžete tak učinit prostřednictvím služby „Právník All Inclusive“, která je taktéž součástí stránek Realitní revoluce. Věříme, že vám tyto tipy pomohou ušetřit nejen množství finančních prostředků, ale také čas, jenž hraje v našich životech významnou roli.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*