Chcete vařit levně? Máme pro vás několik tipů

Chcete vařit levně? Máme pro vás několik tipůKaždodenní vaření pro celou rodinu jistě zamává s rodinným rozpočtem. Pokud ho toužíte trochu více optimalizovat, ale zároveň nechcete přestat vařit, přinášíme vám několik praktických tipů. V následujících řádcích vám představíme recepty, které jsou chutné, originální a zároveň vás budou stát málo peněz.

Levné recepty pro celou rodinu

A hned z kraje začneme zdravě. Vyzkoušet můžete například karbanátky z červené řepy. Pokud k nim uděláte ještě pečené brambory, celá večeře vás vyjde na sto korun, což je více než přijatelné. V podobném duchu by šlo samozřejmě pokračovat. Za ekonomicky dostupné jídlo lze považovat čočku připravovanou na kyselo nebo když svým dětem vytvoříte cuketové rizoto.

Zaměřit se můžete i na zdravé stravování. Co takhle salát z uzené makrely? Každého při vyslovení výrazu „levné“ vaření určitě napadnou i špagety. Nejlevnější variantou budou asi špagety pomodoro, kde by neměl chybět ani parmezán.

Jak asi správně tušíte, nejvíce levných receptů je ochuzeno o maso, na druhou stranu jsou taková jídla lahodná a nestojí mnoho. Dokazují to třeba nudle s mákem, cizrnový salát nebo falafel, což není typická česká kuchyně. Spoustu strávníků však takové jídlo doslova nadchne. Pokud chcete vařit levně a česky, pak vsaďte na klasiku v podobě bramboráků. Jde o těžší smažené jídlo, které žaludek rozhodně zasytí.

Vyzkoušet můžete také houbovou smaženici. Ta nestojí moc peněz v okamžiku, kdy si houby nasbíráte v lese. Klasické maso pak můžete nahradit tím sójovým, což dokazuje například čína ze sójového masa. Pokud vaši domácí strávníci přece jenom stojí o něco masitého, vsaďte na těstovinový salát s tuňákem. Popřípadě dejte zelenou kuřecím játrům na cibulce. Zapomínat byste neměli ani na fazolovou polévku, meruňkové knedlíky a špenátové palačinky. Levné vaření může být skutečně pestré a chutné.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*