Z jakého materiálu udělat terasu na zahradě?

Z jakého materiálu udělat terasu na zahradě?cocoparisienne / Pixabay" />Terasa je nedílnou součástí každého rodinného domu, kde její majitelé tráví spoustu času. A to především v létě. Dospělým lidem slouží pro chvilky relaxace a posezení s přáteli, dětem může přinést bezpečnou herní plochu po celý den.

Jestliže o nové terase právě uvažujete nebo se budete pouštět do její modernizace, určitě vám přijde vhod několik rad spojených s volnou podlahového materiálu. Terasa můžete totiž nabývat nezvykle velkého množství podob.

Klasická dlažba

Jednou z variant je bezpochyby dlažba, která bude pevná, snadno udržovatelná a v neposlední řadě cenově dostupná. Záleží samozřejmě na tom, jaké variantě dáte přednost. Vybírat si můžete reliéfní dlažbu, ale také tu tryskanou. Každá z nich se liší hlavně svým povrchem a také dekorem, včetně výsledného barevného pojetí.

Tou nejlevnější a pravděpodobně nejméně esteticky zajímavou verzí bude betonová dlažba. Na terasu ji však lze bez sebemenšího problému použít.

Přírodní materiály

Jestliže chcete mít terasu v přírodním duchu, pak byste měli dát přednost terasovým prknům. Zakoupit můžete jak evropské, tak exotické dřeviny, které nebudou obsahovat suky a jejich životnost bude o poznání delší. I v tomto případě si na své přijdou lidé s odlišnými finančními představami.

U dřevěné terasy počítejte pouze s tím, že ji budete muset pravidelně udržovat, aby měla stále stejnou podobu. A to za pomoci speciálních olejů a laků, jež jsou schopny odolávat slunci, větru, dešti i sněhu.

Kompozitní materiály

Pokud se nechcete připravit o podobu prken a zároveň vás odrazuje nutnost pravidelné údržby. Volte kompozitní materiály. Ty jsou totiž dokonalou imitací dřeva. Jejich hlavní složkou jsou umělé prvky, takže není třeba žádného nátěru. V jejich prospěch hovoří bezpochyby dlouhá životnost.  Vykoupeny jsou však vyšší cenou.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*