Výběr venkovního posezení na zahradu

Výběr venkovního posezení na zahraduRodinný dům s přilehlou zahradou doslova vybízí k příjemné letní relaxaci. Možná i proto se většina lidí hned první slunnou sezónu rozhodne pro venkovní posezení na zahradu. To lze samozřejmě realizovat nejrůznějšími způsoby. K těm nejčastější patří tyto dva.

  • Terasa u domu
  • Pergola nebo altán

Terasa přilehlá u domu

terasaPrvní řešení je bezpochyby elegantní, a to především proto, že ho máte z obývacího pokoje v podstatě na dosah ruky. Uděláte pouze jediný krok ven a stojíte na terase. Aby byla obyvatelná i za nepříznivého počasí, je vhodné ji dovybavit také praktickou střechou. Ideálně průhlednými deskami či sklem, abyste se zbytečně neokrádali o světlo pronikající do nemovitosti.

Terasy jsou dnes tvořeny jako moderní koncepty, tzn., že navazují na další zahradní prvky a bazén. Podlahová krytina je obvykle vyhotovena za přispění dlažby nebo speciálních dřevěných dílců, které umocňují lepší pocit z přírody.

Pergola či altán dál od domu

Opakem uvedeného východiska může být pergola, popřípadě altán, jež má kruhové provedení. Zastřešené místo, jehož základním stavebním materiálem bývá dřevo ve spojení s kamenem. Pakliže do pergoly zavedete vodu a elektřinu, stává se velkým konkurentem terasy, i když bude od domu vzdálena.

I tento fakt má své výhody. V pergole můžete vybudovat robustní kamennou udírnu s krbem. Ten by se na terase vyjímal pouze stěží, navíc by vás v interiéru mohl obtěžovat vznikající dým.

Terasa či pergola?

Ať už se rozhodnete pro to či ono řešení, pomýšlejte také na velikost celkové plochy, která by měla odpovídat počtu lidí, již na ní obvykle relaxují.

Pořizovací náklady obou přístřešků mohou být obdobné, záleží pouze na tom, z jakého materiálu bude posezení vznikat. Nejlevnější variantou bude dřevo, mnohem nákladnější naopak hliník ve spojení s dalšími kovy.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:anakkml)
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*